Okradali altany na działkach – już wpadli.

Funkcjonariusze z Suchego Lasu zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę włamań do altan na ogródkach działkowych. Łupem włamywaczy padały telewizory, komputery, ale także wiatrówka i mięso pozostawione przez właścicieli. Wobec jednego z zatrzymanych Sąd zastosował areszt tymczasowy.

Grupa czterech młodych osób zatrzymana została w tym tygodniu, w wyniku działań operacyjnych, prowadzonych przez policjantów z Suchego Lasu. Policjanci prowadząc sprawę ustalili, że przestępcza działalność grupy związana była z sześcioma włamaniami do altan na terenie ogródków działkowych i dwoma włamaniami do domów w Golęczewie. Łupem sprawców padały m.in. telewizory, komputery, a także wiatrówka, alkohol, a nawet wędliny, pozostawione przez właścicieli. Potem skradzione przedmioty sprzedawane były na tzw. rynku wtórnym.

Policjanci z Suchego Lasu odzyskali część skradzionego mienia. Dwie z czterech zatrzymanych osób już usłyszały zarzuty za włamania lub paserstwo. Wobec 30 letniego mężczyzny, uczestnika grupy, zastosowany został 3 miesięczny areszt tymczasowy. Policjanci podkreślają, że sprawa którą prowadzą pod nadzorem Prokuratury, ma charakter rozwojowy, a kolejne zatrzymania w sprawie są tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz