POZnań

Ogrody! Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów

Dąbrowskiego w stronę Ogrodów  Foto: Krzysztof Kaczanowski / PIM

W najbliższy weekend (23-24 listopada) prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska na ulicy Dąbrowskiego, od Ogrodów do ulicy Żeromskiego. Przez dwa dni tramwaje nie będą kursowały na pętlę Ogrody, zawieszone zostanie kursowanie linii numer 2 i 7, które zostaną zastąpione linią nr 27, zmienionymi trasami pojadą tramwaje nr 17 i 18.

Naprawa spękanych zalewek betonowych przy torowisku zostanie wykonana w ramach prac gwarancyjnych dla robót zrealizowanych w trakcie przebudowy ulicy wykonanej w 2015r. Remont uniemożliwi dojazd tramwajów do pętli Ogrody (od skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Żeromskiego) oraz korzystanie z autobusów z wspólnych przystanków tramwajowo-autobusowych, dlatego zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym.

Zmiany na liniach tramwajowych 23 i 24 listopada

Linia nr 2 – zawieszona
Linia nr 7 – zawieszona
W celu umożliwienia pasażerom korzystania z transportu obsługiwanego przez linie nr 2 i 7 zostanie wprowadzona dodatkowa  linia nr 27:

Linia nr 27 – ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – Zamenhofa – Hetmańska – Reymonta – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – al. Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ul. Dąbrowskiego prosimy o korzystanie z linii autobusowych numer 182, 191 i 195. Na węźle “Żeromskiego” zlokalizowane zostaną tymczasowe przystanki umożliwiające przesiadki z autobusu na tramwaj:
– na ul. Dąbrowskiego przed ul. Przybyszewskiego w kierunku Ogrodów – dla linii tramwajowych nr 17 i 27
– na ul. Dąbrowskiego za ul. Przybyszewskiego w kierunku rynku Jeżyckiego – dla linii tramwajowych 18 i 27 oraz dla autobusowej nocnej 239

Linia nr 17 – STAROŁĘKA – … – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Fredry – … – STAROŁĘKA

Linia nr 18 – FRANOWO – … – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – … – FRANOWO

Zmiany na liniach autobusowych od 23 listopada do nocy z 8 na 9 grudnia

Linie nr 182, 191 i 195

Autobusy w weekend podczas prowadzonych prac oraz później ze względów technologicznych nie będą się poruszać po torowisku i nie będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych Żeromskiego na ulicy Dąbrowskiego. Dla autobusów jadących z Ogrodów kolejnym przystankiem będzie Żeromskiego (przy budynku VII LO) na ul. Żeromskiego, natomiast dla autobusów jadących z Winograd i Piątkowa kolejnym przystankiem po zatrzymaniu się na Żeromskiego będzie przystanek Ogrody.

Linie nr 239 i 241

Autobusy w weekend podczas prowadzonych prac oraz później ze względów technologicznych nie będą się poruszać po torowisku i nie będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych Żeromskiego na ulicy Dąbrowskiego. Dostępne będą przystanki tymczasowe na ul. Dąbrowskiego:

– w kierunku Ogrodów za skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego,
– w kierunku do rynku Jeżyckiego za skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego

Użyte w artykule zdjęcia: Krzysztof Kaczanowski / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz