Stare Miasto

Ogród Jordanowski zostaje

Targi Różności (31.05.2014) Ogród Jordanowski nr 1  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Istnienie Ogrodu Jordanowskiego u zbiegu ulic Solnej i Działowej było zagrożone. Miała przecinać go nowa droga prowadząca do planowanego w pobliżu hotelu.

Zakon oo. Karmelitów, do którego należą tereny przy Wzgórzu Św. Wojciecha chciał sprzedać część przyklasztornego ogrodu. To właśnie tutaj miał powstać hotel. W przyjętym kilka lat temu planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano wybudowanie drogi dojazdowej, która przecięłaby Ogród Jordanowski.

Plany zakon jednak się zmieniły. Ojcowie Karmelici jeszcze w ubiegłym roku wnioskował o zmianę miejscowego planu rezygnując z funkcji usługowej na rzecz mieszkalnictwa wielorodzinnego.

W obronie Ogrodu Jordanowskiego, który jest praktycznie jedynym takim placem zabaw w tej części miasta wystąpiła między innymi Hanna Męczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 13. O pomoc prosiła Prezydenta Poznania. Do apelu o zachowanie Ogrodu Jordanowskiego przyłączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 i SP nr 13 oraz wychowankowie Przedszkola im. Plastusia.

Zapewniamy mieszkańców Śródmieścia, a przede wszystkim dzieci, które bawią się w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Solnej, że ich plac zabaw nie będzie zamknięty – obiecują władze Poznania – planowana wcześniej droga jest w naszej ocenie niepotrzebna i chcemy zrezygnować z przejazdu przez środek ogrodu

W tej chwili trwają właśnie prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Solnej i Działowej.

 Targi Różności (31.05.2014) Ogród Jordanowski nr 1

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz