Na widelcu Stare Miasto

Od jutra francuskie rarytasy na Starym Rynku

Jarmark francuski na Starym Rynku  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Od jutra na Starym Rynku zagości Jarmark Francuski. Będzie to niepowtarzalna i jedyna w ciągu roku okazja do skosztowania specjałów z różnych regionów Francji. Impreza potrwa do niedzieli 5 czerwca.

Wyjątkowym elementem imprezy jest możliwość posmakowania specjałów kuchni francuskiej, pysznego tartiflette, świeżo pieczonych chlebów ,bagietek czy croissantów. Na stoiskach gastronomicznych serwowane będą prawdziwe rarytasy – pasztety z kaczych i gęsich wątróbek, szynki i wędliny a przede wszystkim sery – smaczne i okazałe.

Nie zabraknie również słodkości, od wysokiej jakości czekolady, prowansalskiego nugatu po żelki oraz wyjątkowe bretońskie naleśniki i ciasteczka. Będą także oryginalne przyprawy, pochodzące z byłych kolonii francuskich, egzotyczne dodatki do mięs i potraw. Oczywiście wielką atrakcją będzie możliwość degustacji i zakupu różnorodnych win. Ponadto wystawcy bardzo chętnie podzielą się wiedzą o swoich produktach, zdradzą przepisy na ciekawe potrawy.

Poza strefą gastronomiczną , będzie można zakupić kolorowe, kaszmirowe szale, pashminy czy biżuterię. Oczywiście nie zabraknie takżę wyjątkowych zapachów perfum, prowansalskiej lawendy czy mydeł z samej Marsylii.

Godziny otwarcia Jarmarku francuskiego:
1.06.16 (śr), g. 14:00 – 20:00
2-3.06 (czw-pt), g. 10:00- 20:00
4-5.06 (sb-nd), g. 9:00 – 20:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz