Aglomeracja

Od 1 października więcej kursów miejskiej komunikacji

Tramwaj, rondo Rataje  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Od poniedziałku – 4 października na liniach miejskich ZTM Poznań wprowadzone zostaną stałe zmiany w rozkładach jazdy. Wiążą się one miedzy innymi z powrotem na uczelnie studentów, którzy zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki od października rozpoczną zajęcia w trybie stacjonarnym.

Przed nami październik i studenci wracający na uczelnie. W związku z tym spodziewamy się, że liczba podróżujących komunikacją miejską w Poznaniu znacząco wzrośnie. Stąd zwiększenie ilości kursów na liniach tramwajowych oraz komunikacji autobusowej na Kampus UAM na Morasku – mówi Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tym samym w komunikacji tramwajowej w dni robocze w godz. 9:00 – 13:30 wprowadzona zostanie dwunastominutowa częstotliwość kursów w miejsce obecnego taktu 15-minutowego (linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18). Tramwaje będą podjeżdżały na przystanek co 12 minut, czyli 5 razy na godzinę.

Na linii autobusowej nr 198 w dni robocze wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze zwiększoną liczba kursów z wjazdem na Kampus UAM Morasko (do przystanku UAM Wydział Historyczny).

Natomiast na linii autobusowej nr 184 we wszystkie dni tygodnia kursy do ZOO odbywać się będą ze zmniejszoną częstotliwością (co 60 minut). Ponadto autobusy w związku ze zmianą godzin otwarcia ZOO będą do niego dojeżdżać w godz. 9:00 – 17.00. Częstotliwość kursowania na odcinku Rondo Rataje – Termy Maltańskie pozostanie bez zmian (co 20 min w godzinach szczytów komunikacyjnych).

Krolowej Jadwigi tramwaj torowisko przystanek 2017_09_03 (19) Foto: UMP / materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz