Aglomeracja GłosBiznesu SieBuduje

Nowy Rynek sprzedany za ponad 79 mln euro

Skanska_sprzedaż_Nowy Rynek E_01  Foto: materiały prasowe

Deweloper Skanska sprzedał biurowiec Nowy Rynek E zlokalizowany na poznańskiej Wildzie. Nabywcą jest szwedzka firma Eastnine AB. To już druga transakcja pomiędzy tymi dwoma podmiotami w Europie Środkowo-Wschodniej

Budynek E jest częścią kompleksu, który docelowo zaoferuje łącznie około 100 000 mkw. powierzchni biurowej, co odpowiada wielkości 14 boisk piłkarskich. Docelowo będzie się składać z pięciu budynków połączonych wewnętrznym, otoczonym drzewami patio.

Nowy Rynek E oferuje 28 800 mkw. powierzchni biurowej. Jego elewacja została zaprojektowana w taki sposób, aby wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła, jednocześnie chroniąc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i poprawiając efektywność energetyczną biurowca.

Po niedawnej sprzedaży biurowca Studio B, dzisiejsza transakcja to jeszcze jeden sygnał, że obserwujemy dziś pozytywną zmianę na rynku inwestycyjnym – mówi Adrian Karczewicz, Head of Divestments w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze biurowce są zaprojektowane tak, aby zapewnić długoterminową wartość dla najemców i inwestorów oraz wspierać ich w osiąganiu celów zarówno związanych ze zrównoważonym rozwojem, jak i tych finansowych – dodaje Adrian Karczewicz.

Budynek E jest symbolem tego kompleksu i jest już wynajęty w niemal 90%. Kompleks wykorzystuje technologie, które zmniejszają zużycie wody pitnej nawet o 64%. Infrastruktura budynku pozwala na gromadzenie wody deszczowej, a także wody szarej, czyli takiej, która została już raz użyta i może być ponownie wykorzystana np. do spłukiwania toalet. Budynek zużywa ponad 30% mniej energii dzięki rozwiązaniom takim, jak innowacyjne oświetlenie LED. Ponad jedna czwarta materiałów użytych do budowy biurowca pochodziła z recyklingu. To między innymi beton, stal, aluminium, szkło i materiały izolacyjne.

Najemcy mogą korzystać z systemu wentylacji wyposażonego w wysokiej klasy filtry, zapewniające aż o 30% więcej świeżego powietrza. Z kolei elewacja zapewnia maksymalną ilość naturalnego światła w pomieszczeniach oraz minimalizuje wpływ czynników zewnętrznych na budynek, co pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem energii.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz