Aglomeracja

Nowe tablice na przystankach! Zobacz gdzie!

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Tylko w tym roku na przystankach zostaną zamontowanych zostanie kilkadziesiąt nowych tablic wyświetlających aktualne odjazdy danej linii. Pod rondem Kaponiera planowany jest montaż specjalnych ekranów LED, które pomogą pasażerowi podjąć decyzję, z którego wyjścia/przystanku najlepiej skorzystać. ZTM oferuje także bezpłatne przygotowywanie wirtualnych paneli informacyjnych (stron internetowych) z rozkładem jazdy on-line dla wybranych węzłów i przystanków. To zapowiedzi władz miasta z dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej komunikacji publicznej.

W tym roku liczba 137 tablic informacji pasażerskiej zostanie zwiększona – zapowiada zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Co więcej, w przestrzeni publicznej pojawią się też specjalne totemy informacyjne na Dębcu i Ogrodach. Zamierzamy wreszcie uporządkować kwestię informacji na jednym z najważniejszych węzłów Poznania, czyli pod Kaponierą. Pasażerowie zyskają tablice LED z informacją za ile minut z danego przystanku odjedzie tramwaj lub autobus – wskazuje Mariusz Wiśniewski.

W tym roku ZTM zamierza mocno rozbudować ten system i podpisał już umowę na dostawę i montaż 20 tablic w następujących lokalizacjach: przystanki Krańcowa na ul. Warszawskiej (2 tablice), Łomżyńska na ul. Warszawskiej (1 tablica), przystanek Ogrody na ul. Nowina (1 tablica), przystanki na węźle AWF na ulicy Strzeleckiej (2 tablice) i Drodze Dębińskiej (1 tablica), przystanki Rondo Solidarności na ul. Murawa (2 tablice) i Al. Solidarności (1 tablica), przystanki Os. Pod Lipami na ul. Słowiańskiej (2 tablice) i ul. Murawa (1 tablica), przystanek Os. Kosmonautów (1 tablica), przystanki Fredry (2 tablice), przystanki Wrocławska (2 tablice), pętla Górczyn (1 tablica), pętla Ogrody (1 tablica).

Także w tym roku ZTM planuje przeprowadzić i rozstrzygnąć postępowanie na dostawę i montaż kolejnych 20 tablic, które znajdą się na: węźle rondo Starołęka (8 tablic), przystankach Małe Garbary (5 tablic), przystankach pl. Bernardyński (3 tablice), przystankach pl. Ratajskiego (2 tablice), przystankach pl. Wielkopolski (2 tablice). Ponadto tablice informacji pasażerskiej będą montowane w ramach remontów oraz dużych inwestycji.

Totemy na dwóch pętlach: Dębcu i Ogrodach

Przy okazji budowy nowoczesnych Punktów Nadzoru Ruchu MPK i Punktów Obsługi Klienta ZTM na Dębcu (trwa budowa) i na Ogrodach (początek – po zakończeniu prac na Dębcu), zostaną zamontowane specjalne totemy.

Będą one nie tylko wskazówką dla turystów lub mieszkańców nie znających danego rejonu, ale także ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM.

Na totemie znajdzie się fragment mapy miasta, informacje o odległości i kierunku najbliższych ważnych lub atrakcyjnych turystycznie miejsc (parki, muzea, zabytki, szkoły, cmentarze, targowiska). Będzie także interaktywny panel z komunikatem on-line o najbliższych odjazdach tramwajów lub autobusów.

Przygotowywane jest także doposażenie całego węzła Kaponiera w tablice LED z aktualną informacją pasażerską o najbliższych odjazdach.

Użyte w artykule zdjęcia: ztm.poznan.pl, lepszyPOZNAN / TD, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz