Aglomeracja

Nowe ognisko wścieklizny

Uwaga wścieklizna!  Foto: matreriały prasowe

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wyznaczył kolejny obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt. Ognisko wścieklizny zlokalizowane jest przy ul. Stanisława Małachowskiego 35. Właśnie w tym miejscu odnaleziono nietoperza zarażonego tą chorobą (potwierdziły to badania laboratoryjne). To druga taka sytuacja w tym miesiącu. Poprzednia miała miejsce na początku lipca.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę. Zaleca się wyprowadzanie zwierząt na smyczy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina, że szczepienie psów jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Właściciele zwierząt, którzy tego nie zrobili, powinni zastosować się do przepisów prawa. W obecnej sytuacji warto poddać szczepieniu także koty, które wypuszczane są na zewnątrz, poza mieszkanie (choć prawnie nie ma takiego obowiązku).

Ognisko wścieklizny wyznaczono pod adresem ul. S. Małachowskiego 35. Teren zostanie poddany dezynfekcji. Strefa zagrożenia obejmuje jednak szerszy obszar położony w promieniu do 5 km od ogniska.

Nadal obowiązuje rozporządzenie, które Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał na początku lipca. Ognisko wścieklizny wyznaczono wówczas w parku Wilsona.

Użyte w artykule zdjęcia: matreriały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz