Nowe miejsca pracy dla specjalistów IT w Poznaniu.

ciber  Foto:

Amerykańska firma Ciber, której główna siedziba mieści się w Londynie, otworzy swoje centrum w Poznaniu. Jej przedstawicielstwa znajdują się w 18 największych krajach na świecie.

ciber

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Poznańskie centrum będzie pierwszym w Europie Wschodniej. Naszym zdaniem jedno takie centrum już w naszym regionie istnieje – w Czechach (a dokładnie pod tym adresem: Oldrichova 49, Prague 2, Czech Republic 128 00 Tel: +420 26122 00 64), ale możemy się mylić…

Na początek Ciber przewiduje zatrudnienie około 80 osób. W kolejnych trzech latach pracę tutaj znajdzie 200 specjalistów. To między innymi właśnie dostępność wszechstronnie wykształconych pracowników znających języki obce zadecydowała o sukcesie w przyciągnięciu inwestycji.

W kończącym się już 2009 roku Poznań może poszczycić się przyciągnięciem kilku znaczących międzynarodowych firm, które w stolicy Wielkopolski ulokowały swoje oddziały. Firma Roche Polska otworzyła Centrum Usług Informatycznych. Swój oddział ma Mentor Graphics, który jest światowym liderem w produkcji oprogramowania elektronicznego. Od lutego działa centrum badawczo-rozwojowe koncernu Unilever. Poznań pozyskał również Open Text, największego na świecie niezależnego dostawcę rozwiązań do zarządzania zasobami informacyjnymi przedsiębiorstw. Telecordia utworzyła w Poznaniu swoje centrum naukowe. Ponadto funkcjonują centra finansowo-księgowe m.in. firm Carlsberg, MAN, Duni, Centrum Innowacji Microsoft, oddział Franklin Templeton Investments (zarządza funduszami) czy centrum badawcze Grace Performance Chemicals.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz