SieBuduje

Nowa kamienica przy Placu Bernardyńskim

Za Bramka 8  Foto: materiały inwestora

40 apartamentów powstanie w nowym budynku na narożnej działce, przy ul. Za Bramką 8, u zbiegu z placem Bernardyńskim. Rozpoczynająca się budowa ma zostać ukończona wiosną 2020 r.

W sześciokondygnacyjnym apartamentowcu powstaną zróżnicowane jedno- i dwupoziomowe wnętrza o powierzchni od 29 do 105 mkw. Na najwyższej kondygnacji powstaną największe apartamenty z charakterystycznymi ukośnymi oknami. Z kolei na przedostatnim, 4 piętrze, znajdą się mieszkania z oryginalnymi antresolami. Na jednej kondygnacji będzie mieszkało maksymalnie 9 rodzin. Wewnętrzną część apartamentowca ma stanowić zielone patio, na które ze wszystkich pięter będą wychodziły balkony.

„Za Bramką 8″to pierwsza inwestycja w Poznaniu dewelopera PVI. Budynek przy Placu Bernardyńskim został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Litoborski+Marciniak.

Budowa pozwoli na uzupełnienie brakującej zabudowy, która od dziesięcioleci szpeciła atrakcyjny narożnik. Budynek przedłuży istniejące pierzeje handlowo-usługowe, łączące ciąg kamienic wzdłuż placu Bernardyńskiego i brukowanej ulicy Za Bramką. Cały parter budynku o powierzchni ok. 250 mkw zajmą lokale usługowe.

W podziemnym garażu, na dwukondygnacyjnym parkingu, znajdzie się miejsce do zaparkowania 33 samochodów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały inwestora

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • całkiem zgrabnie to wygląda, ale 40 mieszkań i 33 miejsca parkingowe, trochę mało chyba…