POZnań

Nocne prace na skrzyżowaniu w centrum Poznania

Maratońska  Foto: Google Street View

W najbliższych nocach na skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej będą prowadzone prace związane z budową nowej infrastruktury rowerowej w rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Aby zmniejszyć utrudnienia dla mieszkańców, prace będą realizowane tylko między godziną 22 a 6 rano. Planowane są prace najmniej uciążliwe na noc z 24 na 25 czerwca i z 25 na 26 czerwca, mogą jednak także zostać wykonane w nocy z 26 na 27 czerwca, jeśli będzie to konieczne.

Największe zmiany w ruchu drogowym przewidziane są na pierwszą noc, z 24 na 25 czerwca. Fragment ulicy Kazimierza Wielkiego, przy skrzyżowaniu z ulicami Garbary i Krakowską, będzie wyłączony z ruchu. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Garbary w ulicę Kazimierza Wielkiego. Objazd zostanie wytyczony przez ulice Garbary, Strzelecką, Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską. Kierowcy nadjeżdżający od ulicy Królowej Jadwigi będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu, służącego do skrętu w prawo w ulicę Kazimierza Wielkiego, natomiast lewy pas będzie zamknięty. Na odcinku ulicy Krakowskiej także będzie wyłączony jeden, lewy pas ruchu. Prawy pas będzie dostępny do jazdy na wprost w ulicę Kazimierza Wielkiego oraz do skrętu w prawo w ulicę Królowej Jadwigi. Ponadto przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez ulicę Kazimierza Wielkiego również będzie niedostępne.

W nocy z 25 na 26 czerwca prace będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic Garbary i Kazimierza Wielkiego, od strony salonu samochodowego. Tego dnia kierowcy nadjeżdżający od ulicy Królowej Jadwigi będą mogli skorzystać z lewego pasa do skrętu w prawo w ulicę Kazimierza Wielkiego. Na ulicy Krakowskiej będą dostępne oba pasy, ale tylko z lewego będzie można jechać prosto w ulicę Kazimierza Wielkiego. Przejście z przejazdem rowerowym przez ulicę Kazimierza Wielkiego nadal będzie niedostępne. Dodatkowo, przystanek autobusowy przy ulicy Kazimierza Wielkiego będzie przesunięty nieznacznie w stronę ulicy Mostowej.

W obu przypadkach sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w żółty tryb pulsacyjny, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie. Na początku lipca rozpoczną się prace związane z przebudową wyspy dzielącej jezdnie ulicy Garbary między ulicami Krakowską i Kazimierza Wielkiego a Strzelecką.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz