K U L T U R A

Noc w Palmiarni

Noc w Palmiarni w 2019 roku  Foto: materiały prasowe

Poznańską Palmiarnię odwiedzać można przez cały rok niemal każdego dnia. Nocą można ten niezwykły świat roślin tylko kilka razy w roku. Właśnie nadarza się taka okazja.

Tegoroczna lipcowa Noc w Palmiarni to także pierwsza okazja do wzięcia udziału w queście, dostępnym dzięki aplikacji Eko Wielkopolska. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczych miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Wśród nich znajduje się Palmiarnia Poznańska.

Rozwiązując quest, odwiedzający w ciekawy sposób zdobywają nietypową wiedzę i poznają bliżej kolekcję Palmiarni.

Noc w Palmiarni - plakat  Foto: materiały prasowe

Będzie to wyjątkowy spacer i egzotyczną podróż przez 7 kontynentów. Pierwsza po ponownym otwarciu Noc w Palmiarni to wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, poznaniaków i wakacyjnych turystów, początkujących miłośników botaniki, jak i pasjonatów – dla wszystkich, którzy chcieliby poznać niezwykłe oblicze świata roślin w klimatycznej atmosferze – zapraszają organizatorzy.

W trakcie zwiedzania dostępna będzie także wyjątkowa ścieżka zwiedzania, prezentująca niedostępne na co dzień informacje. Która roślina to „chiński kwiat do butów?” Czy rośliny potrafią strzelać swoimi nasionami? Z którego drzewa płynie smocza krew? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć podczas lipcowej „Nocy w Palmiarni”.

To wyjątkowa okazja, by poczuć klimat odległych wysp i kontynentów i dowiedzieć się, jakie kryje za sobą tajemnice.

Na Noc w Palmiarni zapraszamy w letni, piątkowy wieczór 17 lipca 2020 od godziny 20:00 do 2:00 w nocy. Jednocześnie w Palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz