Aglomeracja

Noc Naukowców i zamknięte ulice

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNoc Naukowców przyciągnie zapewne, tak jak w ubiegłych latach, rzesze żadnych naukowych przygód młodych i starszych osób. Najlepiej na to wydarzenie wybrać się bimbą lub autobusem. kierowcy muszę się liczyć z korkami, a w takim dniu szkoda każdej minuty!

Poznań będzie jednym z ponad 300 miast w 24 krajach Europy, w którym odbędzie się Noc Naukowców. Goście będą mogli liczyć na wiele atrakcji, które przygotowały dla nich naukowcy na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-sieciowym.

Chyba najciekawiej będzie tradycyjnie na Polibudzie bo to tutaj można będzie zobaczyć najbardziej spektakularne eksperymenty i pokazy.

Poznacie u nas m.in. charyzmatycznego fizyka prowadzącego pokaz Fizyka Gravity Show i od niego dowiecie się czy można spadać nieskończenie długo, zobaczycie ekipę szalonych chemików , którzy podczas pokazu Chemia Open Air zaprowadzą Was do magicznej krainy wulkanów i lodu, a w Laboratorium Zimna zobaczycie jak w kilka sekund można zamrozić wodę – zachęca Jolanta Szajbe z Politechniki – przekonacie się również, że politechniczne roboty mają wiele wspólnego z najnowocześniejszymi operacjami medycznymi, poznacie drużynę studentów, która buduje bolid wyścigowy, sprawdzicie czy macie siłę wykopu jak Ronaldo, zbudujecie model robota z wykorzystaniem platformy ARDUINO, zwiedzicie wirtualną fabrykę deskorolek.

Wszystko zacznie się około godziny 17:00. Należy spodziewać się tłumów. By goście Nocy Naukowców mogli bezpiecznie przemieszczać się po całym Kampusie Warta zostaną zamknięte ulice Piotrowo i Berdychowo na odcinku od ulicy Kórnickiej do ulicy Jana Pawła II. Samochody nie będą mogły tędy przejechać od 16:30 do 23:30.

Dzisiaj także zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa łącząca Kampus Warta Politechniki Poznańskiej, Kampus Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Poniżej, pod zdjęciem, znajdziecie bezpłatny bilet, który trzeba wydrukować i zabrać ze sobą.

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Chemia Open Air Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Bilet na bezplatny autobus NN2014

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz