POZnań

Noc marzeń w zoo – zdjęcia

Noc marzeń w poznańskim zoo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po 2 latach przerwy do poznańskiego zoo powróciła akcja “Noc marzeń w zoo”. Niepełnosprawne dzieci wraz z rodzinami miały okazję zwiedzić colog zaraz po zamknięciu go dla zwiedzających.

To międzynarodowa inicjatywa w ogrodach zoologicznych na całym świecie, by tego jednego wieczoru zoo było tylko dla Nich – dla dzieci w niepełnosprawnościami i ich rodzin.

Żeby akcja mogła się odbyć zaangażowanych w organizację było mnóstwo osób: pracowników zoo, ich rodzin, dzieci, wolontariuszy i dobrych dusz, które przygotowały dla odwiedzających wiele niespodzianek. Zaraz przy wejściu dla milusińskich czekały słodkości i woda. Każdy mógł wybrać wycieczkę, która go interesowała. Była krótka, 15, km trasa, długa 2km i wycieczka kolejką po zoo. Każda z atrakcji cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Na mecie znajdującej się przy nowej żyrafiarni na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez policjantów i strażaków. Niespodzianką był występ tancerzy Polskiego Teatru Tańca z fragmentem najnowszej produkcji dla dzieci “KoczkodanSE”.

Po wszystkim dla głodnych restauracja “Afrykańska wioska” przygotowała kiełbaski z rusztu.

Warto podziękować, tym wszytkom, bez których ten wieczór nie mógłby się odbyć. Pracownikom zoo, którzy po godzinach swojej pracy przyszli, żeby opowiedzieć o swoich podopiecznych i oprowadzić dzieci po terenie Nowego Zoo. Wolontariuszom, którzy pomogli opanować ponad sześciuset uczestników wraz z rodzinami, Policjantom i strażakom, za przygotowanie atrakcji, Afrykańskiej Wiosce, która przygotowała catering oraz artystom Polskiego Teatru Tańca z pokazanie, ze taniec też może zainteresować dzieci.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz