K U L T U R A

Noc filmów grozy

Ostatni piątek października to już tradycyjnie okazja, by spędzić noc w kinie i obejrzeć filmy grozy. Wśród czterech propozycji jest pokaz premierowy filmu Złe miejsce. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów.

W tym roku miłośnicy adrenaliny i lęku odbędą mroczną podróż do świata przerażających tajemnic, mściwych demonów i żądnych krwi potworów – zapowiada Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – widzowie jako jedni z pierwszych odwiedzą Złe miejsce, gdzie rozegra się bezwzględna, krwawa jatka.

Będziemy mogli również odkryć mroczny sekret w Zakonie Świętej Agaty, a także stać się świadkami urzeczywistnienia Upiornych opowieści po zmroku i zaskakującego Przebudzenia dusz. Ta filmowa noc to przyprawiająca o dreszcze wyprawa tylko dla odważnych!

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, podczas którego zobaczymy premierowo film Złe miejsce, a także Upiorne opowieści po zmroku, Przebudzenie dusz i Zakon św. Agaty rozpocznie się w Multikinie 51 w piątek 25 października o godzinie 22:00.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 30,00 do 39,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina 51! Oto pytanie konkursowe, które z pewnością nie sprawi problemów:

W filmie Złe miejsce szeryfa zagrała Siobhan Fallon Hogan, którą na pewno pamiętacie z epizodycznej roli kierowcy szkolnego autobusu w nagrodzonym aż 6 statuetkami Oscra filme, w którym główną rolę zagrał Tom Hanks. Prosimy o podanie tytułu tego filmu.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do czwartku (24 października) do godziny 14:00. Prosimy w treści maila wpisać także swoje imię i nazwisko. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami!

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Złe miejsce – wychowywany przez bardzo surowego dziadka Stan i będący ofiarą dręczycieli Dommer są wieloletnimi przyjaciółmi. Nieopodal domu pierwszego z nich zagnieżdża się krwiożercza bestia, która morduje dziadka chłopaka. Po tym zdarzeniu Stan wpada na szaleńczy pomysł, aby moc potwora do walki ze swoimi wrogami i odtąd rozgrywa się bezwzględna, krwawa jatka. Krwawy spektakl ukazujący jak ogromne może być ludzkie okrucieństwo.

Upiorne opowieści po zmroku – to ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści grozy w USA, współtworzona przez słynnego Guillermo del Toro. Mieszkająca w upiornej posiadłości na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna Sarah spisuje swoje mroczne przeżycia w książce. Po latach do opuszczonego domu dziewczyny trafia grupa przyjaciół, którzy znajdują tajemniczą księgę i uwalniają z niej upiorne byty niczym z najgorszego koszmaru. Zaskakujący i pełny grozy film ze świetną grą aktorską, łączący wiele podgatunków horroru.

Przebudzenie dusz – nastrojowy horror żonglujący konwencjami kina grozy, z wybitną grą aktorską i rewelacyjnie skonstruowaną historią. Profesor Goodman otrzymuje tajemniczy list z prośbą o pomoc od swojego dawnego przełożonego – Charlesa Camerona, który 15 lat temu zaginął i został uznany za martwego. Profesor podejmuje się pomocy w rozwikłaniu tajemniczych spraw sprzed lat i spotyka na swej drodze osoby nawiedzane przez duchy. Wkrótce na jaw wychodzi jak przerażająca prawda kryje się za opowiadanymi, mrocznymi historiami. Atmosfera ciągłego zagrożenia, napięcie wgniatające w fotel, zaskakujące zwroty akcji, a do tego czarny humor. Doskonałe kino, które nie tylko straszy, ale również intryguje i wciąga.

Zakon św. Agaty – to najnowszy, przerażający horror twórców kultowej “Piły”! Młoda ciężarna kobieta poszukuje schronienia. Znajduje je w klasztorze, gdzie zakonnice oferują jej pomoc, ale wymagają przy tym bezwzględnego przestrzegania ustalonych zasad. Kobieta ma nadzieję, że odnalazła bezpieczne miejsce, doskonałe na narodziny dziecka, jednak szybko okazuje się, że domniemany azyl skrywa mroczną tajemnicę. Czy uda jej się ocalić siebie oraz swoje dziecko przed demoniczną matką przełożoną? Przejmujący, demoniczny i wstrząsający film, który nieprzerwanie trzyma w ogromnym napięciu.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz