K U L T U R A

Niezniszczalny powraca na tor

Niezniszczalny powraca na tor  Foto: materiały prasowe

Zdeterminowany, walczący z przeciwnościami losu, odważny i z pasją pokonujący własne słabości – taki jest Robert Kubica. To sportowiec, którego historia jest idealnym materiałem na scenariusz filmowy oraz książkę. Napisania tej drugiej podjęli się dziennikarze Przeglądu Sportowego – Cezary Gutowski oraz Aldona Marciniak. O „Niezniszczalnym” (Ringier Axel Springer Polska) opowiedzą podczas spotkania z czytelnikami w salonie Empik Plac Wolności w środę 3 kwietnia.

Nierealnym wydawał się powrót Kubicy na tor Formuły 1. Dlatego informacje o tym, że jest to możliwe, zelektryzowały zarówno kibiców, jak i dziennikarzy. Wielu dostrzegło w tym fascynujący temat, który zaciekawi szerokie grono odbiorców. Tak powstała książka „Niezniszczalny”, na kartach której autorzy piszą o dotychczasowych sukcesach oraz zawodowym życiu najsłynniejszego polskiego kierowcy wyścigowego i rajdowca.

Lata wyrzeczeń, rozłąka z rodziną, bolesne porażki, dramatyczne wypadki, walka o życie i zdrowie – tak, w wielkim skrócie, można opisać losy Roberta Kubicy. Od najmłodszych lat pasjonował się rajdami, z czasem zaczął aktywnie realizować tę dziecięcą pasję i dążył do postawionego celu. Droga do mistrzostwa, pełna determinacji, uporu, wielkich sukcesów, ale i niepowodzeń, ukształtowała Kubicę nie tylko jako sportowca, ale przede wszystkim, jako człowieka, który rozbudził w swoich fanach sportową pasję i którego podziwiają miliony ludzi na całym świecie.

Jedno jest pewne – podczas spotkania z autorami, podobnie jak na kartach ich książki, nie zabraknie momentów wzruszających, trudnych, ale też ekscytujących i pokazujących, że sukces w dużej mierze zależy od determinacji osoby, która do niego dąży.

Cezary Gutowski – dziennikarz Przeglądu Sportowego, pasjonat motoryzacji, specjalizujący się w temacie Formuły 1.

Aldona Marciniak – dziennikarka Przeglądu Sportowego, miłośniczka rajdów i wyścigów samochodowych.

Aldona Marciniak, Cezary Gutowski
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44
3 kwietnia, godz. 18:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz