K U L T U R A POZnań

Nieletni wandale namierzeni przez miejski monitoring

Straz Miejska wandale graffiti  Foto: SMMP

Centrum miasta niszczone jest przez wandali, którzy malują marketami i sprejami po elewacjach budynków i tablicach informacyjnych. Operatorzy kamer miejskiego monitoringu starają się dostrzec przypadki dewastacji i a służby ukarać sprawców. Straż Miejska informuje o trzech zatrzymaniach nieletnich.

Na początku roku obserwatorzy zauważyli dwóch młodych chłopaków na hulajnogach, którzy dewastowali elewację oraz tablice informacyjne w przejściu podziemnym na skrzyżowaniu ul. Wierzbięcice/Niezłomnych – wtedy interwencja została odwołana, bo chłopacy wsiedli do tramwaju i odjechali. Jednak nie trzeba było długo czekać na ich powrót – kilka dni później ten sam operator zauważył i rozpoznał te same osoby, w tym samym miejscu, które dokładnie tak samo dewastowały przejście. Na miejscu szybko pojawiła się policja oraz rodzice nieletnich nieletnich. Sprawę prowadzi policja.

Kolejne zdarzenie z udziałem 11 i 12 latków także dotyczyło malowania po ścianach i ławkach markerami w okolicy ul. Wodnej. Interweniowała policja, która zatrzymała nieletnich w okolicy Starej Gazowni. Zostali przewiezieni na komisariat, skąd odebrali ich rodzice.

Interwencje dotyczące spożywania alkoholu w miejscu publicznym zwykle dotyczą osób dorosłych. Jednak tym razem operator zauważył grupę młodych ludzi przy ul. Rybaki, którzy w doskonałych nastrojach popijali drinki. Zatrzymani zostali przewiezieni na komisariat.

Użyte w artykule zdjęcia: SMMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz