Murowana Goślina

Niedzielny Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2015  Foto: Kamil Grzebyta

Do Świąt zostało już naprawdę niewiele czasu i warto go spędzić nie w centrach handlowych, ale na świątecznych jarmarkach. Tych na szczęście w naszej metropolii nie brakuje. Kolejny odbędzie się w Murowanej Goślinie już w niedzielę.

Murowana Goślina znana jest w okolicy z tego, że miasto ma… dwa rynki – mówi Monika Paluszkiewicz z Urzędu Miasta i Gminy – w ubiegłą sobotę na Nowym Rynku na os. Zielone Wzgórza odbył się Jarmark Mikołajkowy, natomiast w najbliższą niedzielę 17 grudnia na rynku w historycznej części miasta odbędzie się V Jarmark Bożonarodzeniowy.

Tego samego dnia zostanie otwarty wyremontowany plac Powstańców Wielkopolskich. Świąteczny Jarmark będzie zatem pięknym uzupełnieniem dla tego wydarzenia. Uporządkowana przestrzeń, z nową nawierzchnią, odrestaurowanym pomnikiem, a także fontanną, która wieczorami stanowi piękną ozdobę, a latem w ciągu dnia zapewnia atrakcję dla dzieci szukających ochłody.

Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym weźmie kilkudziesięciu wystawców – dodaje Monika Paluszkiewicz – na straganach pojawią się między innymi rzemiosło, ozdoby świąteczne, miody, a także świąteczne smakołyki.

Kiermasz i sprzedaż wyrobów na Jarmarku rozpocznie się o godzinie 11:00 i trwać będzie do 16:00. Uroczyste otwarcie Jarmarku odbędzie się natomiast punktulanie o 12:00.

Jak zwykle na tego typu wydarzeniach specjalne atrakcje przygotowano dla dzieci. Będą zatem zabawy z animatorami na które zapraszamy wraz z organizatorami między 12:00 a 14.00. Lokalne zespoły zachęcać będą do wspólnego kolędowania od 12:00 do 16:00.

Całe rodziny zapraszamy także na przedstawienie teatralne Marzenie pod choinkę, które zostanie zaprezentowane o 14:10.

Uroczyste otwarcie wyremontowanego placu Powstańców Wielkopolskich odbędzie się o godzinie 13:30.

Użyte w artykule zdjęcia: Kamil Grzebyta, Arkadiusz Bednarek