Czerwonak

Nieczyste zachowania z programem Czyste Powietrze

Dym z komina  Foto: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Tam, gdzie dzięki np. dofinansowaniu modernizacji domu możemy coś zyskać, zysku szukają też niestety oszuści. Na ich celowniku znaleźli się między innymi mieszkańcy Czerwonaka.

O próbach oszustw i wyłudzeń związanych z rządowym programem Czyste Powietrze został zaalarmowany Urząd Gminy Czerwonak. Program  ten ma wspierać finansowo rodziny, które chcą poprawić efektywność energetyczną swoich domów instalując m. in. pompy ciepła.

Niestety, nieuczciwe firmy i oszuści wykorzystują ten program do wyłudzeń, prosimy Państwa o czujność – informują samorządowcy.

Dodają także, że wielu przedsiębiorców zakłada teraz firmy tylko po to, by zdobyć dotacje i po pewnym czasie zniknąć. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i nie ufać osobom, które oferują szybkie i korzystne rozwiązania związane z rządowym programem.

Dodatkowo, zdaniem samorządowców, nieuczciwi sprzedawcy często oferują słabej jakości urządzenia, które zużywają dużo prądu i są niewłaściwie dopasowane do potrzeb danego domu. Zawsze przed podpisaniem umowy powinniśmy dokładnie sprawdzić firmę i ofertę, zwłaszcza jeśli pojawią się wątpliwości co do ceny, jakości usługi, lub gwarancji.

Osoby starsze i samotnie mieszkające w naszej gminie mogą stać się ofiarami nieuczciwych praktyk – podkreślają przedstawiciele Urzędu Gminy – dlatego istotne jest, aby ostrzegać naszych bliskich i sąsiadów przed niepożądanymi wizytami nieznajomych, którzy obiecują szybkie remonty lub atrakcyjne dofinansowanie.

W razie wątpliwości, dotyczących dofinansowania w ramach rządowego programu, możemy skontaktować się z punktem konsultacyjnym w Urzędzie Gminy Czerwonak. 

Użyte w artykule zdjęcia: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz