Niecodzienne zwiedzanie Poznania!

sxc skok  Foto:

sxc skokKto zdoła zostać członkiem Bractwa Odkrywców? Kto rozwiąże detektywistyczną zagadkę, która poprowadzi śmiałków traktem królów i cesarzy? “BRACTWO ODKRYWCÓW” i “TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY” to propozycje zwiedzania Poznania w niecodzienny sposób, przygotowane przez Centrum Turystyki Kulturowej “TRAKT”.

Każdy chętny może otrzymać kartę startową i ruszyć między najważniejsze poznańskie zabytki, by rozwiązać postawione zadania. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Poznawać Poznań w niecodzienny sposób! Nie podczas wycieczki i nie przy pomocy opasłych przewodników. Uczestnicy zabawy otrzymują kartę do gry, kilka wskazówek i ruszają w przygodę zaprawioną szczyptą tajemnicy. Tajemnicy, do której kluczem okażą się np. pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne, których nie sposób dostrzec podczas tradycyjnego zwiedzania miasta. Zabawa ma formę Gry Miejskiej. Planszą jest miasto – jego ulice, skwery i zaułki. Gracze muszą się po niej jak najsprawniej poruszać, by wygrać rywalizację z sobą, z czasem, a przede wszystkim z innymi zespołami. Każdy kto przejdzie jedną z gier ma szansę na nagrodę! W ramach “Ferii na Trakcie Królewsko – Cesarskim” organizatorzy proponują wspomniane wyżej dwie gry.

“BRACTWO ODKRYWCÓW” jest propozycją dla uczniów szkół podstawowych ruszających po przygodę z rodzicami lub starszymi opiekunami, natomiast gra “TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY” to detektywistyczna przygoda dla śmiałków minimum w wieku gimnazjalnym. Udział w grach jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody!

Miejsce i termin spotkań:

  • Gra “BRACTWO ODKRYWCÓW” – plac przed katedrą, Ostrów Tumski; 26 stycznia.
  • Gra “TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY” – okolice pręgierza, Stary Rynek; 28 stycznia.

Jak zgłosić się do gry? Wystarczy przyjść odpowiedniego dnia o odpowiedniej godzinie w wyznaczone miejsce, odnaleźć łącznika w kamizelce z napisem Gra Miejska i powiedzieć mu hasło “Chcę wejść do gry”. Łącznicy będą czekali w pobliżu dużego napisu “Ferie na Trakcie Królewsko-Cesarskim”, na Ostrowie Tumskim oraz na Starym Rynku. Uczestnicy gier proszeni są o przygotowanie zaświadczeń od rodziców informujących o zgodzie na udział w zabawie.

Godziny:

10.00 – 15.00 – działalność punktów rejestracyjno-informacyjnych na Ostrowie Tumskim i Starym Rynku.
10.00 – 10.30 – rejestracja śmiałków.
ok. 10.30 – wspólny start grup.
do godz. 13.30 – możliwość rejestracji i wejścia do gry kolejnych grup.
do godz. 15.00 – możliwość oddawania kart startowych po pokonaniu trasy gry.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz