Aglomeracja

Nie zapłaciłeś mandatu nie wylecisz z Ławicy!

Ławica samoloty - odprawa  Foto: Port Lotniczy Ławica

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania na lotnisku Ławica zatrzymali 2 obywateli naszego kraju, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania. Jeden z nich ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

W ostatni piątek zatrzymany został 49 – latek, który poszukiwany był na podstawie listu gończego. Mężczyzna głosił się w piątek do odprawy by odlecieć do Wielkiej Brytanii. W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG stwierdzili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu za wykroczenia finansowe.

W trakcie czynności służbowych ustalono, że zatrzymany ma możliwość uwolnienia się od kary zastępczej w przypadku uregulowania zaległej grzywny w wysokości 800 zł. Mężczyzna uiścił karę grzywny i został zwolniony.

Natomiast drugiego z mężczyzn funkcjonariusze z PSG w Poznaniu – Ławicy zatrzymali również na lotnisku po przylocie z Londynu. W trakcie kontroli jego dokumentów wyszło na jaw, że 33-letni mężczyzna wydalony został z terytorium Wielkiej Brytanii. 33-latek w Polsce poszukiwany był od 2017 roku na podstawie 14 zarządzeń Sądu Rejonowego w Inowrocławiu oraz listu gończego wydanego przez toruński sąd w celu odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze 214 dni za liczne kradzieże i przywłaszczenia. Zatrzymany mężczyzna został przekazany do Aresztu Śledczego w Poznaniu

Użyte w artykule zdjęcia: Port Lotniczy Ławica, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz