Lifestyle

Nie wypada zakapslowywać butelek! To nie jest eko!

O tym, że warto segregować śmieci oszczędni poznaniacy wiedzą doskonale i odporni są na polityczne bzdury z recyklingiem i genderem w tle. Tym razem do apelu o dbanie o swoje otoczenie włącza się Kompania Piwowarska z kampanią „Bądź eko – kobiety to lubią”.

Badż ekoWielkopolski producent piwa przypomina, by nie zostawiać śmieci w butelce i nie zakapslowywać jej po wypiciu piwa. Według nas film jest trochę oldskulowy i drewniany ale mamy nadzieję, że będzie promował  myślenie o proekologicznych zachowaniach.

Internauci wskazują także na nierozwiązywalne od lat problemy skupu butelek w Polsce. Przy sporej licznie producentów i asortymentu trudno zbierać paragony i krążyć pomiędzy sklepami, w których nabyliśmy piwo.

Ten ekologiczny film wskazuje, że fani piwa chcą poznać kilka dobrych rad jak uniknąć najgorszej randki na świecie. Wystarczy pamiętać o kilku złotych zasadach, by nie puszczać nudnego filmu, nie wrzucać śmieci do butelki po piwie, a będzie można ją wtedy oddać i kupić kobiecie kwiaty – one to lubią.Tak wynika z treści spotu.

Ten niestandardowy sposób pokazania korzyści z kupowania piwa w butelkach zwrotnych może przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci na wysypiskach, a dodatkowo zmniejszyć zużycie energii i surowców potrzebnych do produkcji butelek. To wiele korzyści, które można osiągnąć tak prostym zachowaniem jak wybór piwa w butelce zwrotnej i oddanie jej potem do sklepu lub punktu skupu, dzięki czemu możemy podreperować domowy budżet – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Dbanie o czyste butelki ułatwi również pracę pracownikom browaru, którzy nie muszą odkapslowywać pustych butelek i wyciągać z nich śmieci.

Badz eko - kobiety to lubią

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz