K U L T U R A

Nie tylko „Pieprz i Wanilia” – spotkanie ze słynną podróżniczką

Elżbieta Dzikowska  Foto: materiały Q&A COMMUNICATIONS

Elżbieta Dzikowska, słynna podróżniczka i współautorka z Tonym Halikiem ogromnej liczby programów telewizyjnych będzie gościem piątkowego spotkania w ramach Poznańskiego Klubu Podróżnika. Opowie m.in. o swoich podróżach, książkach i niezwykłych przygodach.

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka artykułów publicystycznych, audycji radiowych i telewizyjnych, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”, którego współautorem był Tony Halik. Dokument był emitowany na antenie TVP przez ponad 20 lat i liczył ponad 300 odcinków.

Z inicjatywy Dzikowskiej powstało Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu, któremu przekazała wiele podróżniczych pamiątek. W latach 1964-1981 pracowała w redakcji Kontynentów. Zwiedziła wówczas całą Amerykę Łacińską. Od połowy lat siedemdziesiątych zaczęła podróżować z mężem Tonym Halikiem. Po jego śmierci zajęła się popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce. W 2015 roku Dzikowska wróciła z programem „Pieprz i Wanilia”, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

Autorka książek: „Niełatwo być Indianinem”, „Limańskie ABC”, „Tropem złota”, „Hombre”, „Vilacamba – ostatnia stolica Inków”, „Czarownicy”, „Polacy w sztuce świata”, serii książek „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się w piątek, 25 sierpnia o godzinie 20:00 w Galerii Malta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały Q&A COMMUNICATIONS, Archiwum Elżbiety Dzikowskiej / wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz