Aglomeracja

Nie róbmy polityki. Walczmy o swoje

solidarnosc_plakat 25 05 2011  Foto: nszz solidarność

solidarnosc_plakat 25 05 2011 Foto: nszz solidarnośćSolidarność organizuje dzisiaj w 16 miastach w całej Polsce manifestacje pod urzędami wojewódzkimi. Pod hasłem  Polityka wasza – bieda nasza związkowcy protestować będą także pod urzędem wojewódzkim także w Poznaniu. Demonstracja ma się rozpocząć o godzinie 14:00.

Podczas pikiety pod Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Z założeniami ustawy przygotowanej przez NSZZ Solidarność będzie można się zapoznać w specjalnie oznaczonym miejscu. Na stoliku pod parasolem będzie będzie można także ten projekt poprzeć.

Związkowcy chcą także przekazać Wojewodzie petycje z głównymi postulatami związku.

Wśród najważniejszych postulatów jest podwyższenie kryteriów dochodowych upoważniających do świadczeń z pomocy społecznej i podniesienia płacy minimalnej, oraz przekazania dodatkowych środków na walkę z bezrobociem. Solidarność domaga się także czasowego obniżenia podatku akcyzowego na paliwo.

Choć manifestacja ma mieć pokojowy charakter kierowcy muszą się liczyć z ewentualnymi trudnościami na alei Niepodległości w okolicach Urzędu Wojewódzkiego. Zamknięty będzie od godziny 14:00 do 17:00 jeden pas alei Niepodległości w kierunku Winograd na wysokości Urzędu. Organizatorzy pikiety spodziewają się około 1.000 osób.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz