Aglomeracja

Nie przegap Dnia bez samochodu – to już dzisiaj!

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Kończy się powoli Tydzień Zrównoważonego Transportu. Właśnie w piątek obchodzony jest dzień bez samochodu, a to chyba jedna z ciekawszych inicjatyw całego, tygodniowego wydarzenia. Kierowcy, którzy zrezygnują dzisiaj z jazdy swoim samochodem będą mogli jeździć za darmo bimbą czy autobusem. Zamiast biletu trzeba będzie mieć dowód rejestracyjny.

Niezbyt często niestety zdarza się taka okazja. Parkingi typu park&ride dopiero powstają. Jest szansa, że gdy inwestycje te zostaną zakończone, kierowcy za cenę biletu ważnego dobę będą mogli na nich zostawić swoje samochody i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Pierwszy taki parking zostanie wybudowany na Piątkowie, ale są planowane kolejne. Pisaliśmy o tym m. in. tutaj.

Póki co muszą nam wystarczyć wydarzenia specjalne, takie jak właśnie Dzień Bez Samochodu, który jest jednym z wielu elementów obchodzonego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego Zarządu Transportu Miejskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu – informują organizatorzy – jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby.

Na specjalne promocje mogą także tego dnia liczyć użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego. Tego samego dnia, a więc w piątek, pierwsza godzina wypożyczenia miejskiego koła* będzie darmowa.

Dzień Bez Samochodu przypada na piątek 22 września.

*koło – to w gwarze poznańskiej cały rower, a nie tylko jego część

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, lepszyPOZNAN / TD, lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz