K U L T U R A

Next Fest – nowy festiwal na mapie Poznania 

Pyrlandia Aquanet Festiwal 2018  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Wiosną 2023 roku, 20–22 kwietnia w Poznaniu odbędzie się premierowa edycja Next Fest Music Showcase & Conference. Zjawiskowi debiutanci i debiutantki, kilkadziesiąt koncertów, kilkanaście klubów i sceny plenerowe, konferencja dla branży muzycznej, spotkania, warsztaty i dyskusje – to wszystko za niespełna pół roku w Poznaniu. Organizatorzy apelują: Make spring greatagain! Karnety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży od środy 30.11, od godz. 12:00.

Premierowa edycja będzie mieć formułę serii kilkudziesięciu koncertów z popularną i alternatywną muzyką oraz konferencji dla środowiska muzycznego. W programie festiwalu znajdą się występy debiutujących zespołów i topowych artystów i artystek, spotkania, warsztaty i dyskusje dla profesjonalistów z polskiej i międzynarodowej branży muzycznej. Wydarzenia będą odbywać się m.in. w CK Zamek, Estradzie Poznańskiej, klubach Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Lokum, Schron i wielu innych miejscach w centrum Poznania. 

Next Fest nawiązuje do prekursorskiego festiwalu Spring Break, który promował młodych artystów na spotkaniach z branżą muzyczną. W tekście programowym organizatorów można przeczytać:

Ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla środowiska muzycznego, a szczególnie dla młodych artystów. Na szczęście taki jest porządek świata, że po zimie następuje wiosna – festiwalowa wiosna! 

Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań.  W mieście, gdzie równościowe idee spotykają się z szacunkiem, wiele lat temu zrodziła się szczera potrzeba wymiany muzycznych doświadczeń. 

Poznań przez długi czas kojarzył się z festiwalem Spring Break promującym młodych artystów, będącym miejscem spotkań polskiej branży muzycznej. Przez pandemię na trzy lata zniknęły z wiosennych kalendarzy spotkania, wędrówki między klubami, niecodzienne wydarzenia i koncerty przyszłych gwiazd. Tylko w Poznaniu udało się stworzyć niezapomnianą aurę i muzyczne zjawisko na miarę XXI wieku. 

Pora więc na nowe otwarcie, zbudowane na solidnych fundamentach. Muzyczny Poznań deklaruje: (Let’s) make spring greatagain! Zapraszamy na Next Fest Music Showcase & Conference.  

Wiosną 2023 roku, 2022 kwietnia, w miejscach, które dobrze znacie, odbędzie się premierowa edycja Next Fest Music Showcase & Conference! Zjawiskowi debiutanci i debiutantki, kilkanaście klubów i sceny plenerowe, koncerty, spotkania, panele a przede wszystkim publiczność nie do pomylenia z żadnym innym festiwalem – to wszystko wraca za niespełna pół roku do Poznania. Next Fest powstaje ku inspiracji publiczności, mediów i branży muzycznej.  

Next Fest to miejsce, w którym odkryjecie nowe, ulubione zespoły, artystki i artystów gotowych stać się „the next big thing”. To miejsce, gdzie poczujecie wsparcie dla różnych idei i nurtów, zobaczycie na własne oczy potencjał zjawiskowej muzyki i poznacie osoby, które profesjonalnie urzeczywistniają marzenia debiutujących gwiazd. U nas poczujecie się zauważone i wysłuchani. 

Zależy nam na zrównoważonym rozwoju procesów tworzenia i produkcji muzyki, równości kultury i przemysłu muzycznego, różnorodności programu wolnego od dyskryminacji i promowaniu utalentowanych osób. Pokażemy, jak łączyć bogaty świat muzyczny z biznesem muzycznym i zaangażowaniem społecznym. 

Next Fest to potencjał do odkrycia – przez Was i przez nas!

Next Fest Music Showcase & Conference

20–22 kwietnia, różne miejsca w Poznaniu

Karnety dostępne będą w sprzedaży od środy 30.11, od godz. 12:00 na www.eventim.pl/nextfest23.

Liczba karnetów w określonych pulach jest ograniczona (I pula 169 zł, II pula 199 zł, III pula 229 zł). 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz