Aglomeracja

Nauka samodzielności dzieci z autyzmem

Jolanta Kofel Foto: Poradnia Per-BeneWraz z poznańską poradnią PER-BENE zapraszamy rodziców na bezpłatne warsztaty Nauka samodzielności dzieci z autyzmem. Warsztaty przeprowadzi terapeuta mgr Jolanta Kofel, pedagog specjalny z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Dlaczego samodzielność dzieci z autyzmem jest ważna?

Samodzielne dziecko z autyzmem będzie w przyszłości potrafiło konstruktywnie zagospodarować swój czas – wyjaśniają organizatorzy spotkania – będzie mogło zaspokajać własne potrzeby, a to z kolei odciąży rodziców i opiekunów.

Obserwujemy, że dzieci z autyzmem, nawet jeśli posiadają wiele umiejętności, to zazwyczaj potrzebują dodatkowych bodźców (gestu czy instrukcji werbalnej) aby wykonać określoną aktywność, np. ułożenie czy posprzątanie klocków. Kiedy takiego bodźca nie ma, często angażują się w zachowania stereotypowe lub po prostu czekają. Aby umożliwić dziecku samodzielne podejmowanie różnych zadań już od pierwszych dni terapii zaczynamy uczyć samodzielności.

Dzieci z autyzmem potrafią nie tylko wykonywać wiele złożonych czynności, ale również dokonują świadomych wyborów. Chętnie decydują o formach spędzania wolnego czasu, potrafią przygotować posiłek, posprzątać swój pokój, etc… Ważne by w terapii dziecka nie zapomnieć o praktycznej i podstawowej umiejętności jaką jest samodzielność. Temu właśnie zagadnieniu poświęcamy zajęcia “Nauka samodzielności dzieci z autyzmem”.

Bezpłatne zajęcia dla rodziców “Nauka samodzielności dzieci z autyzmem” odbędą się w Poradni PER-BENE (Kiekrz k. Poznania, ul. Górska 5) w sobotę 20 października o godzinie 12:00. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Bezpłatne konsultacje w Poradni Per-Bene Foto: Bezpłatne konsultacje w Poradni Per-Bene

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz