POZnań

Naucz się języka migowego!

Nauka języka migowego  Foto: migaj.eu

W ramach Tygodnia Głuchych podczas niedzielnego Deaf Day Poznań – Równi Gestem będzie można nauczyć się podstaw komunikacji z osobą niesłyszącą. Organizatorzy wydarzenia przygotowali gry i zabawy z językiem migowym i naukę alfabetu polskiego języka migowego, w tym miganie piosenek.

Język migowy W ostatnim tygodniu na całym świecie września obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Głuchych. Jego celem jest promowanie praw osób niesłyszących, zwiększanie ich dostępu do różnych dziedzin życia i – przede wszystkim – podnoszenie świadomości społecznej w kwestiach dotyczących głuchych.

Wszystkie zajęcia poprowadzą wykładowcy języka migowego – zarówno słyszący, jak i głusi, dzięki czemu z wydarzenia będą mogły skorzystać nie tylko osoby, które nie miały wcześniej kontaktu językiem migowym, ale także ci, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne – mówi organizatorka Agnieszka Misiewicz

Międzynarodowy Tydzień Głuchych promuje takie idee jak prawo przyrodzone do posługiwania się językiem migowym, równe możliwości zatrudnienia, jak i prawo traktowania języka migowego jako równorzędnego języka.

Deaf Day Poznań – Równi Gestem odbędzie się w niedzielę, 25 września, w godzinach 11:00-19:00 w Wyższej Szkole Handlu i Usług przy ul. 28 Czerwca 1956 r. 217/219.

Użyte w artykule zdjęcia: migaj.pl, migaj.eu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz