Sport

Najlepsze zespoły AMP Futbolu Ekstaklasy zagrają w Poznaniu

Warta Poznań - Raków Częstochowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Wyjątkowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy dobiega końca. Sezon tyle trudny, bo rozgrywany w dobie pandemii, ile ważny, bo do ampfutbolowych rozgrywek dołączyły największe polskie kluby. W Poznaniu wyłoniony zostanie mistrz Polski, a zdecydowanie największe szanse na tytuł ma Legia Warszawa.

Obawiam się, że sensacji nie będzie – przyznaje Kamil Grygiel, napastnik drugiej w tabeli Wisły Kraków. Legia jest bardzo bliska odzyskania po roku tytułu mistrza Polski. Na cztery mecze przed końcem sezonu ma osiem punktów przewagi nad Białą Gwiazdą. Pierwsze miejsce w tabeli legioniści mogą więc sobie zagwarantować już w sobotę. Byłoby to drugie tak duże osiągnięcie Legii, ale wielkim sukcesem, tym razem organizatorów, jest przeprowadzenie wszystkich czterech turniejów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu klubów, zawodników oraz sponsorów uda się rozegrać również turniej w Poznaniu.

Póki zawodnicy Legii nie są pewni triumfu, przygotowują się do trudnej rywalizacji w stolicy Wielkopolski.

Jeżeli przeciwnicy nie będą już mieli matematycznych szans na dogonienie nas, dopiero wtedy będziemy w pełni zadowoleni – mówi Szczepaniak, który zamierza zabrać do Poznania jak najszerszą kadrę i liczy, że już po sobotnich zwycięstwach nad Wartą Poznań oraz Podbeskidziem Legia będzie mogła świętować mistrzostwo.

Dzięki bezpiecznej przewadze w tabeli, więcej szans na grę w Poznaniu mają dostać rezerwowi.

Chciałbym, żeby każdy zawodnik dołożył cegiełkę do mistrzostwa. Mam nadzieję, że mniej grający dotąd piłkarze, będą mogli zaprezentować się na tle silniejszych przeciwników – tłumaczy Szczepaniak, który dotychczas najczęściej rotował składem w starciach z Wartą oraz Widzewem Łódź, a więc debiutantami w Amp Futbol Ekstraklasie.

Choć kwestia mistrzostwa wydaje się rozstrzygnięta, to emocji na boisku nie może zabraknąć. Przede wszystkim Wisła oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała chcą mieć pewność, że zrobiły wszystko, by wykorzystać ewentualne potknięcie rywali. Ponadto walczą przecież o srebrne medale.

Dodatkowym smaczkiem meczów w Poznaniu będzie rywalizacja o tytuł króla strzelców. Liderem klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów jest obecnie Bartosz Łastowski, który zdobył 13 bramek. O jedno trafienie wyprzedza więc Krystiana Kapłona z Wisły, a o dwa – Kamila Grygiela, który jednak rozegrał cztery mecze mniej.

Transmisje wszystkich meczów turnieju dostępne będą w aplikacji i na portalu TVP Sport.

SOBOTA 28 LISTOPADA:
11:00 Warta Poznań – Legia Warszawa
12:15 TSP Kuloodporni – Widzew Łódź
13:30 Warta Poznań – Wisła Kraków
15:00 Legia Warszawa – TSP Kuloodporni
16:15 Wisła Kraków – Widzew Łódź

NIEDZIELA 29 LISTOPADA:
09:00 Warta Poznań – TSP Kuloodporni
10:15 Legia Warszawa – Widzew Łódź
11:45 TSP Kuloodporni – Wisła Kraków
13:00 Warta Poznań – Widzew Łódź
14:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków
15:45 CEREMONIA ZAKOŃCZENIA LIGI

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz