Sport

Najlepsze tenisistki stołowe w Poznaniu

tenis stołowy  Foto: sxc

Zmagania najlepszych tenisistek w Europie odbędą się dzisiaj, 20 listopada o godzinie 17:30 w zmodernizowanej hali C POSiR. Po dwóch stronach tenisowego stołu zmierzą się reprezentacje Polski i Ukrainy.

Stawką gry jest awans z pierwszej pozycji w tabeli do Drużynowych Mistrzostw Europy. Aktualnie Polska zajmuje pierwsze miejsce przed Ukrainą, natomiast na trzeciej pozycji plasują się reprezentantki Słowenii.

Poznań po raz kolejny może okazać się szczęśliwy dla naszych tenisistek. Przypomnijmy, że w 2016 i 2017 Polki wygrały w Poznaniu zarówno z reprezentacją Szwjacarii, jak i Hiszpanii.

To właśnie bardzo dobra organizacja tamtych spotkań i hala wypełniona do ostatniego miejsca przyczyniły się do tego, że ponownie dzięki staraniom Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania i Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego, decydujący kwalifikacyjny mecz odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

Wyjątkowych emocji sportowych z pewnością nie zabraknie. W Składzie reprezentacji Ukrainy wystąpi m.in. Margaryta Pesocka – srebrna medalista Mistrzostw Europy. Polskę będzie reprezentować Katarzyna Grzybowska Franc, która w ostatnich Mistrzostwach starego kontynentu zdobyła brązowy medal. O punkty dla naszego kraju walczyć będzie również Natalia Partyka – pięciokrotna złota medalistka Igzysk Paraolimpijskich

Wśród publiczność zgromadzonej we wtorek 20.11 w hali POSiR zostaną rozlosowane liczne niespodzianki.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz