POZnań

Najlepsze elektryczne auta na Motor Show

New Continental GT  Foto: MTP / materiały prasowe

Topowe elektryczne i hybrydowe pojazdy, które także coraz częściej pojawiają się na polskich drogach będzie można zobaczyć podczas rozpoczynających się po świętach targów  motoryzacyjnych Motor Show.

W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. Na naszych drogach pojawiają się pojazdy elektryczne, w IV kwartale ubiegłego roku zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 396 sztuk.

Coraz więcej, bo aż 75% pojazdów kupują firmy, a ich udział w zakupach wzrasta od lat. Czy ten trend się utrzyma? Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym wszystkim będzie można także porozmawiać na targowym kongresie MOVE – Mobility & Vehicles!

Kongres odbędzie się podczas największych w Polsce i czwartych w Europie targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, które co roku przyciągają setki tysięcy profesjonalistów i pasjonatów branży automotive.

Podczas Motor Show przewidzianych jest 60 premier rynkowych i 40 prezentacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Tesla [Pawilon 5]

Tesla model s jest zaprojektowany od podstaw tak, aby był najbezpieczniejszym, najbardziej ekscytującym sedanem na drodze. Stylizowany na coupé jest połączeniem luksusowej limuzyny z liftbackiem, a jego nadwozie jest w całości wykonane z aluminium.

Auto jest siedmioosobowe poprzez możliwość umieszczenia dwóch dodatkowych foteli dziecięcych w miejscu standardowego bagażnika, który znalazł miejsce w przodu pojazdu. Niespotykane osiągi zapewniania wyjątkowy,w pełni elektryczny, układ napędowy i dzięki temu tesla model s przyspiesza od 0 do 100 km/hw zaledwie 2,7 sekundy.

Tesla model x to najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny SUV w historii. Dzięki napędowi na wszystkie koła i produkowanym po raz pierwszy na szeroką skalę drzwiom unoszonymdo góry, model X posiada wygodne, komfortowe siedzenia dla siedmiu osób i wszystkich niezbędnych bagaży. Auto standardowo wyposażone jest w 17-calowy dotykowy tablet multimedialny służący do sterowania systemami pojazdu m.in. klimatyzacją i radiem oraz z funkcją dostępu do internetu oraz integracji z telefonami komórkowymi. A to wszystko okraszone przyspieszeniem od zera do 100 km / w 3,1 sekundy.

Bentley [Pawilon 5]

Bentley continental GT – zaprojektowany, skonstruowany i ręcznie wykończony w Wielkiej Brytanii, nowy bentley continental GT tworzy najwspanialszy Grand Tourer jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Wyposażony jest w ulepszoną wersję niezrównanego, ręcznie konstruowanego 6-litrowego silnika W12 TSI, który wyznacza standardy w kwestii osiągów.

Jest najbardziej zaawansowanym 12-cylindrowym silnikiem na świecie. Generuje moment obrotowy na poziomie 900 Nm i moc 635 KM, które pozwalają nowemu Continental GT przyspieszyć do 100 km/h w 3,7 sekundy oraz osiągnąć największą prędkość na poziomie 333 km/h.

Bentley bentayga V8 – od czasu premiery definiuje nowy sektor oraz wyznacza nowe standardy, oferując klientom niesamowite doświadczenia jazdy grand tourerem, nieograniczone krajobrazem czy warunkami. Sercem modelu jest nowy 4-litrowy, 32-zaworowy silnik V8 wyposażony w turbosprężarki typu twin scroll zlokalizowane w środku “V” silnika. Ten wyjątkowy motor osiąga 550 KM oraz 770 Nm momentu obrotowego, przekładającego się na maksymalną prędkość na poziomie 290 km/h oraz przyspieszenie 0-100 km/h w 4,5 sekundy.

BMW [Pawilon 3]

BMW i8 to nieprzerwanie od 2014 r. najpopularniejszy sportowy samochód z napędem hybrydowym na świecie. Łączy wyjątkowe osiągi ze zrównoważoną mobilnością, oferując jazdę z prędkością do 120 km/h bez lokalnej emisji spalin.

Model, dzięki zmodernizowanej technologii BMW eDrive, oferuje większy zasięg przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego. Swoją rynkową premierę bmw i8 Roadster będzie miał w maju 2018 r., a targi Poznań Motor Show są pierwszą okazją, żeby zobaczyć samochód w Polsce.

BMW M5 z napędem M xDrive.

Nowa sportowa limuzyna bwm m5 otwiera kolejny rozdział w historii BMW. Jako pierwszy model sygnowany najmocniejszą literą na świecie wyposażony będzie w inteligentny napęd na cztery koła M xDrive. Układ w pełni adaptacyjnie rozdziela napęd na oś przednią i tylną, zapewniając optymalną trakcję na każdej nawierzchni. BMW M5 z silnikiem o mocy 600 KM łączy nowy wymiar dynamiki i doskonałe właściwości jezdne z luksusem marki premium.

BMW X4

Druga generacja bmw x4 jest kontynuacją sukcesu pierwszego Sports Activity Coupé klasy średniej. Model będzie oferował wybór sześciu wersji silnikowych z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive w standardzie. Po raz pierwszy w historii nowe bmw x4 będzie dostępne w aż dwóch wariantach M Performance. W obu przypadkach sercem pozostanie sześciocylindrowy silnik rzędowy, a klienci będą mogli wybrać pomiędzy wersją benzynową a wysokoprężną o mocach odpowiednio 360 KM lub 326 KM.

Poznań Motor Show 5 – 8 kwietnia 2018 – Międzynarodowe Targi Poznańskie

Użyte w artykule zdjęcia: MTP / materiały prasowe, BMW AG / MTP / materiały prasowe, WILFRIED WULFF MTP / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz