POZnań

Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce… jest w Poznaniu

Akademia Młodego Ekonomisty  Foto: UEP

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wygrał tegoroczny ranking “Perspektyw” w kategorii szkół ekonomicznych. Wyprzedził tym samy między innymi warszawską Szkołę Główną Handlową, Akademię im. Leona Koźmińskiego i inne uniwersytety ekonomiczne w kraju.

W porównaniu z ubiegłym rokiem dla UEP to poprawa o dwa miejsca i pierwszy raz, kiedy otwieramy ten prestiżowy ranking. To efekt konsekwentnego jakości oferty edukacyjnej i naukowo-badawczej. W klasyfikacji ogólnej, bez podziału na typy szkół, zajmujemy 13. miejsce. To awans o cztery pozycje względem ubiegłego roku – mówi, Krzysztof Skrzypek, rzecznik prasowy UEP.

To, za co najbardziej docenili UEP autorzy rankingu, to wysoka pozycja absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na rynku pracy, preferencje pracodawców, którzy bardzo często wskazują uczelnię, jako tę, z której poszukują kandydatów do pracy oraz potencjał naukowy uniwersytetu.

Ranking Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej “Perspektywy” to najbardziej prestiżowe i opiniotwórcze zestawienie tego typu w Polsce. 90 uczelni akademickich jest ocenianych w kategoriach: prestiż akademicki, absolwenci na rynku pracy, opinia kadry, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

Użyte w artykule zdjęcia: UEP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz