DLA STUDENTA POZnań

Nagrody i stypendia dla naukowców

Test  MediPAN 2G  Foto: materiały prasowe Instytutu Chemii  Bioorganicznej PAN

Do 30 kwietnia można zgłaszać kandydatów i kandydatki do Nagrody Naukowej Miasta Poznania oraz Stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego.

Pierwsze z wymienionych wyróżnień jest skierowane do osób, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych naukowców i naukowczyń, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Miasto Poznań przeznaczy na nagrodę i stypendia 180 tysięcy złotych. W związku z obostrzeniami epidemicznymi, wnioski należy przesyłać drogą mailową. 

Aby skutecznie doręczyć wniosek do urzędu, należy wypełniony formularz wydrukować, podpisać i zeskanować (dopuszczalne są zarówno pliki PDF, jak i JPG – czyli zdjęcia gotowego wniosku), a następnie przesłać mailem na adres: akademickipoznan@um.poznan.pl. W przypadku formularza wniosku, oprócz skanu należy przesłać także wersję edytowalną w formacie Word. W temacie wiadomości powinno się wpisać: “Wniosek o Stypendium / Nagrodę Naukową Miasta Poznania”. Dokumenty do pobrania znajdują się w załączniku. Termin składania wniosków mija 30 kwietnia 2021 r.

Prawo zgłaszania kandydatów do Nagrody Naukowej oraz stypendiów przysługuje: radnym Miasta Poznania, członkom kapituły, działającym w Poznaniu stowarzyszeniom i fundacjom zajmującym się nauką, szkołom wyższym, instytucjom i jednostkom naukowym oraz dotychczasowym laureatom Nagrody Naukowej Miasta Poznania.

Konkurs koordynuje Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: 61 878 57 40 lub pisząc na e-mail: akademickipoznan@um.poznan.pl. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz