Antoninek

Nagłe wyłączenie prądu w Antoninku

Właśnie tutaj mogłyby zawisnąć komunikaty ostrzegające o braku prądu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / in-door

Dzisiaj rano część mieszkańców Antoninka została pozbawiona prądu. Awaria w domu, może na pobliskiej budowie? Nic z tych rzeczy. Brak prądu był zaplanowany. Problem w tym, że mało kto o tym wiedział.

Właśnie tutaj mogłyby zawisnąć komunikaty ostrzegające o braku prądu Foto: lepszyPOZNAN.pl / in-doorNie można było tego sprawdzić na stronie dostawcy energii, bo nie można było włączyć komputera. Ogłoszenie w gazecie? Coraz mniej osób je czyta. Tablica ogłoszeń. Zawierała tylko stare komunikaty o wyborach. Nie było nawet żadnego komunikatu na nieformalnym słupie ogłoszeniowym w pobliżu kościoła.

Być może czas na opracowanie jakiegoś systemu ostrzegania? Może przydałyby się indywidualne konta na stronie Enei dzięki którym bylibyśmy ostrzegani mailowo o takiej sytuacji, ale też moglibyśmy podawać stan liczników? Korzyść wydaje się obopólna.

Gdy planowane są wyłączenia w bloku wystarczy powiesić jedną kartkę z odpowiednim komunikatem. W przypadku osiedli takich jak Antoninek sprawa wydaje się poważniejsza, ale nie beznadziejna.

Nieoficjalny słup ogłoszeniowy Foto: lepszyPOZNAN.pl / in-doorSkoro ENEA nie potrafi, to ostrzegamy mieszkańców ulic Mścibora, Swantibora, Zbyłowita oraz ul. Zbyszka 3 i 5, że w piątek mogą nie mieć prądu od godziny 8:00 do 16:00.

Prądu nie będą mieli również mieszkańcy ul. Strzałkowskiej 1-37 oraz  ul. Uznamskiej od 8:00 do 12:00. Planowana przerwa w dostawie energii nastąpi także jutro między 11:00 a 15:00 w Plewiskach w rejonie ulic: ul. Kupiecka, ul. Fabianowska, ul. Podgórna, ul. Cicha, ul. Skryta, ul. Północna, ul. Dojazd, ul. Cechowa, ul. Zachodnia, ul. Spokojna.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz