POZnań

Na Puchar Polski tylko jedna dodatkowa bana z Poznania

Dworzec Główny PKP Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Było zbyt pięknie – żalą się Kibice Lecha Poznań na swoim profilu społecznościowym. Dziś z PKP Intercity otrzymali odmowę podstawienia kolejnych specjalnych pociągów mających wieźć kibiców na finał Pucharu Polski do Warszaw 2 maja

Z przykrością muszę oznajmić, że nie dostaniecie Państwo drugiego pociągu okazjonalnego na Finał PP w Warszawie. […] Bla bla bla, nie mamy taboru, bla bla bla… Końcówka jest dobra (sic!) …Jest nam ogromnie przykro z takiego obrotu sprawy. Mam nadzieję, że ta sytuacja nie pogorszy naszej dotychczasowej dobrej współpracy – cytują list kibole.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do PKP Intercity.

Rzeczywiście jest tak, że kibice obu zespołów wnioskowali o większą liczbę pociągów. Natomiast dla nas jako przewoźnika rozpoczyna się szczyt przewozowy, który trwać będzie do września. Dlatego nie jesteśmy w stanie odstąpić ani jednemu, ani drugiemu stowarzyszeniu tylu wagonów ile by oba stowarzyszenia chciały. Każde ze stowarzyszeń wnioskowało o większą liczbę, ale przygotowaliśmy tyle ile byliśmy w stanie. Musimy brać pod uwagę nie tylko podróżujących kibiców, ale także pasażerów korzystających z naszych regularnych połączeń – tłumaczy Marta Ziemska, z Biura Prasowego PKP IC.

Arka Gdynia jest naszym zaprzyjaźnionym klubem i nie sądzę, żeby Policja musiała w Warszawie się obawiać jakichś starć. Jednak, jak tłumaczy PKP IC, to kibice z Gdyni byli lepiej przygotowani i szybciej złożyli odpowiednie dokumenty.

Zgłoszenia realizujemy w kolejności. Arka zgłosiła się wcześniej, szybciej podała Nam odpowiednie zapotrzebowanie, stąd z Gdyni pojedzie więcej pociągów. Mamy ograniczoną liczbę taboru i musimy nim tak zarządzać, żeby dla wszystkich one były. – tłumaczy nam rzeczniczka.

W Poznaniu mówi się też o bejmach*, ale jak słyszymy w PKP IC, że wagony trzeba specjalnie do Poznania przetransportować, a to jest dodatkowy koszt, który muszą ponieść kibice.

Mamy nadzieję, że mimo problemów z miejscami w pociągu nasi kibole dumnie zasiądą w sektorze przygotowanym specjalni dla kiboli Kolejorza i będziemy 2 maja świętować Puchar Polski dla Lecha.

*bejmy – to w gwarze poznańskiej pieniądze, a bana to pociąg

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz