Ławica Ławica

Ławica dla VIP-ów

Otwarcie Salonu Business Executive Lounge na lotnisku Ławica  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wnętrza nowego salonu Business Executive Lounge w zmodernizowanej strefie odlotów zostały zaprojektowane w ramach ogólnopolskiego programu telewizyjnego Dekoratornia. To pierwszy taki projekt wśród polskich lotnisk. Emisja programu przedstawiającego kulisy tej realizacji w TV4 będzie można zobaczyć 19-go stycznia o godzinie 13:00.

Do zagospodarowania było 300 metrów kwadratowych usytuowanych w strefie odlotów za linią kontroli bezpieczeństwa. To nietuzinkowe wnętrza przeznaczone dla klientów klasy biznes zapewniające wyjątkową atmosferę dla wylatujących pasażerów. Port Lotniczy Poznań – Ławica zrealizował projekt aranżacji wnętrz ze Studiem Projektowym Dekoratornia, z udziałem architektów Przemysława Lisickiego i Macieja Bogaczewicza. Postanowiliśmy wyróżnić nasze pomieszczenia, by podnieść komfort obsługi pasażerów oraz uatrakcyjnić ofertę lotniska liniom lotniczym i biurom podróży – mówił Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu – to jest projekt, który robi naprawdę wrażenie. Mam nadzieję, że docenią to pasażerowie, bo dla nich to robimy.

Elżbieta Kuźniacka z programu Dekoratornia dodaje – będzie to 407 odcinek naszego programu. Trzeba przyznać, że zadanie mieliśmy trudne – weszliśmy do wnętrza, które miało swój charakter. Zmieniliśmy to. Głównym założeniem był podział na strefy: odlotu – dla tych co mają mało czasu, plażową – dla tych, którzy chcą coś przekąsić i chillout – dla tych, którzy mają więcej czasu i chcą się nieco zrelaksować.

Swą wyjątkowość nowy salon zawdzięcza oryginalnym rozwiązaniom dekoratorskim, nieczęsto spotykanym na lotnisku. Uwagę zwracają zgodne z identyfikacją wizualną portu kolory, niespotykane formy mebli, nowoczesne wzornictwo pozostałych elementów wykończenia oraz zielone rośliny. Wyposażenie pochodzi od regionalnych producentów, promujących polski design.

Oczekując na odlot można skorzystać z Internetu, drukarki i faksu, dostępna jest także aktualna prasa polska i zagraniczna. Dla spragnionych samoobsługowy barek z bogatą ofertą zimnych i gorących napojów bezalkoholowych, zimnych przekąsek oraz szeroka gama alkoholi do wyboru.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz