POZnań

Na Ławicy zatrzymano poszukiwanych przez sądy

Straż Graniczna  Foto: materiały prasowe

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali podczas weekendu 4 poszukiwanych mężczyzn. 

Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyleciał z Londynu, po tym jak władze brytyjskie postanowiły o jego wydalaniu. W trakcie potwierdzania tożsamości 45-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili, że jest on poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po sporządzeniu dokumentacji 45-latek przewieziony został do aresztu śledczego.

Drugiego z poszukiwanych mężczyzn zatrzymano po przylocie z Turcji. Podczas kontroli dokumentów 27-latka funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany w celu odbycia 82 dni zastępczej kary pozbawienia w zamian za niezapłaconą karę grzywny nałożoną za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał także możliwość uregulowani tej zaległości. Skorzystał z niej i po wpłacie blisko 5 tysięcy zł. został zwolniony.

Trzeci z poszukiwanych mężczyzn 24-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany po przylocie z Odessy. Jak ustalili funkcjonariusze, cudzoziemcy od ponad dwóch lat poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Poznaniu w celu w celu odbycia zastępczej kary 5 dni pozbawienia wolności za nieuiszczona grzywnę nałożoną za spowodowanie kolizji drogowej. Cudzoziemiec uregulował należność wpłacając 500 zł na konto bankowe sądu i został zwolniony.

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej z poznańskiej ławicy trafił także poszukiwany 45-letni obywatel Bangladeszu. Mężczyzna został wylegitymowany w Czarnkowie. Jak się okazało poszukiwany był od lipca ubiegłego roku na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Lublinie. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę 20 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 1000 zł. Po dokonaniu wpłaty zaległości cudzoziemiec został zwolniony.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz