POZnań

MPK szuka kierowców i motorniczych

Przystanek, tramwaj, bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Jak zostać kierowcą autobusu lub motorniczym MPK Poznań? Trwają nabory kandydatów, a w połowie stycznia 2023 roku rozpoczną się kursy (w języku polskim) na pozwolenie do kierowania tramwajem oraz na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej.

MPK Poznań stale przyjmuje do pracy kierowców z prawem jazdy kat. D i świadectwem kwalifikacji oraz motorniczych. Organizuje też kursy dla tych osób, które uprawnień nie mają, a chciałyby podjąć pracę – są one bezpłatne dla wszystkich, którzy po zdaniu egzaminów zobowiążą się przez trzy lata pracować na rzecz MPK Poznań.

Firma oferuje stabilne warunki pracy oraz bogaty pakiet socjalny, wspierający aktywność i wypoczynek pracowników (m.in. dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru), możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów, kartę multisport, świąteczne paczki dla dzieci, a także możliwość zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok – nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin).

Od kandydatów na kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem – poza chęcią podjęcia pracy w spółce po jego ukończeniu – wymagane jest posiadanie wykształcenia min. zawodowego, ukończone 21 lat, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność, umiejętność komunikowania się, sumienność oraz wysoka kultura osobista. Kandydaci na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej muszą mieć również prawo jazdy kat. B.

Na początek (po ukończeniu kursu) prowadzący pojazdy otrzymują 4760 zł brutto (w tym premia), ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy.

MPK Poznań poszukuje również do pracy już wyszkolonych kierowców posiadających kat. D i kwalifikację zawodową – kandydaci, którzy udokumentują swoje doświadczenie na stanowisku kierowcy (kat. C lub D) mogą liczyć na wyższe uposażenie już na starcie (będą mieli zaliczony staż w innej firmie). Wyższe wynagrodzenia otrzymują też dwuzawodowcy, którzy mają uprawnienia zarówno do kierowania autobusem, jak i do prowadzenia tramwaju.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz