POZnań

MPK, samochodem, rowerem oraz biegiem – kto szybciej?

Traffic race  Foto:

W piątkowy ranek w bimbie będziemy mogli spotkać pzydenta Grobelnego a z piłkarzem Lecha Manuelem Arboledą będziemy mieli okazję postać w korkach. Na rower wsiądzie Michał Kowalonek z poznańskiego zespołu Snowman, a biec przez miasto będzie Sławomir Bajew z Radia Merkury. Wszyscy wyruszą z jednego miejsca z jednym zadaniem – dotrzeć jak najszybciej na Stadion Miejski.

Ten nietypowy wyścig rozpocznie się na ulicy Warszawskiej w piątek (14.10) o godzinie 8:00. Traffic raceIdeą Poznań Traffic Race jest sprawdzenie przygotowania infrastruktury komunikacyjnej Poznania przed czekającymi nas w przyszłym roku wielkimi wydarzeniami sportowymi.

Czterech uczestników Poznań Traffic Race sprawdzi, w jaki sposób można obecnie najszybciej poruszać się po Poznaniu. Wszyscy pokonają trasę o długości około 13 km, przemieszczając się ze wschodniej części Poznania (skrzyżowanie ulic Warszawskiej z Mogileńską) na Stadion Miejski w porze porannego szczytu komunikacyjnego różnymi środkami transportu – komunikacją miejską, samochodem, rowerem oraz biegnąc.

Każdego z uczestników Poznań Traffic Race obowiązują oczywiście przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zmagać się będą musieli również z utrudnieniami, które dobrze znają kierowcy jadący rano przez Poznań – remonty, korki, objazdy… Rowerzyści narzekają na brak wystarczającej liczby ścieżek rowerowych.

W zależności od czasów uzyskanych przez poszczególnych uczestników tej niecodziennej rywalizacji, można będzie stwierdzić czy na osiem miesięcy przed rozpoczęciem EURO 2012 po Poznaniu najlepiej poruszać się samochodem, środkami transportu publicznego, rowerem czy pieszo.

Każdy z uczestników wyścigu będzie mógł przemierzyć dystans Poznań Traffic Race wybraną przez siebie trasą, którą uzna za optymalną biorąc pod uwagę obecnie przeprowadzane remonty dróg w Poznaniu. Zmagania całej czwórki będzie można śledzić „na żywo” w Internecie. Każdy z uczestników wyposażony zostanie w telefon komórkowy z GPSem, dzięki czemu ich trasy będą monitorowane online.

Wszystkim uczestnikom Poznań Traffic Race przez większość dystansu towarzyszyć będzie również specjalna ekipa filmowa (pięciu operatorów), która po imprezie przygotuje kilkuminutowy film – relację z PTR, którą będzie można zobaczyć w Internecie.

Uczestnicy wyścigu:
• Komunikacja miejska: Ryszard Grobelny – Prezydent Miasta Poznania
• Samochód: Manuel Arboleda – piłkarz KKS Lech Poznań
• Rower: Michał Kowalonek – lider poznańskiego zespołu Snowman
• Biegacz: Sławomir Bajew – dziennikarz Radia Merkury Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz