POZnań

MPK rozstrzygnęło przetarg na remont PST do Słowiańskiej

15 lat istnienia PeSTki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Firma PORR zaoferowała najkorzystniejszą cenę w postępowaniu przetargowym na remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową modernizację torowiska, a więc przede wszystkim wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej.

Po ponad 25 latach od uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych trasy. Dzięki nim zwiększy się bezpieczeństwo, a tramwaje będą mogły jeździć z prędkością do 70 km/h. Na odcinku od ul. Roosevelta do przystanku Słowiańska planuje się w związku z tym wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej. W ramach prowadzonych prac przeprowadzona zostanie również konserwacja betonowej warstwy ochronnej koryta balastowego na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską.

Wykonawca – po podpisaniu umowy z MPK Poznań – w pierwszej kolejności będzie musiał dopełnić formalności związanych ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń, aby następnie przystąpić do prac w terenie, które potrwają około 6 miesięcy od ich rozpoczęcia.

Z racji innego źródła finansowania prac dla pozostałego fragmentu trasy – od przystanku Słowiańska do pętli os. Jana III Sobieskiego – odrębne przetarg prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. W ogłoszonym postępowaniu oferty złożyło sześć firm. Obecnie prowadzone są czynności w zakresie weryfikacji ich poprawności.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz