Aglomeracja

Możemy być mocno zawiani!

wiatr  Foto: sxc

wiatr Foto: sxcW Poznaniu tak jak w całej Wielkopolsce przed południem zaczął wiać silny wiatr. Ostrzega przed nim Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Silna wichura będzie nam towarzyszyć prawdopodobnie jeszcze przez cały piątek.

Wiatr osiąga chwilami prędkość od 30 do 40 km/h, a w porywach nawet do 75 Przy takich warunkach jezioro Malta wygląda chwilami jak małe morze. Wieczorem wiatr prawdopodobnie trochę osłabnie.

W piątek jednak musimy się spodziewać ponownie silnych i porywistych podmuchów. Mogą być nawet silniejsze niż czwartkowe. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 85 km/h.

Tak silny wiatr może grozić uszkodzeniami dachów. Zagrożone mogą być również drzewa. Łamiące się gałęzie mogą być zagrożeniem dla pieszych i samochodów. Nie warto zatem parkować pod drzewami.

Warto także zabrać z balkonów, czy parapetów przedmioty, które porwane przez wichurę mogą spadając kogoś ranić lub spowodować inne zagrożenie.

lampa policyjna Foto: sxcJest już niestety pierwsza ofiara śmiertelna dzisiejszej wichury. W Grodzisku Wielkopolskim wiatr był na tyle silny, że przewróciła się świeżo wymurowana ściana przy jednej z restauracji. Na przechodzącego obok mężczyznę spadło kilka dużych cegieł. Rany okazały się śmiertelne – informuje Radio Merkury. Mężczyzna przyjechał do restauracji po posiłki dla pracowników. Gdy 58-latek wychodził zerwał się gwałtowny wiatr i doszło do tragedii.

Wiatr przewrócił również ciężarówkę z przyczepą na drodze między Wrześnią a Gnieznem (krajowa 15). Jak podaje serwis gazety wyborczej jedna osoba została ranna, a droga jest nieprzejezdna i nie wiadomo kiedy będą mogły nią przejechać samochody, które teraz korzystają z objazdów.

/

/

/

Tutej to TY jesteś dziennikarzem:

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz