Aglomeracja

Motor Show w obiektywie

Targi Motor Show - Poznań 27-30.03.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Jeszcze tylko dzisiaj na Międzynarodowych Targach Poznańskich, maniacy motoryzacji będą mogli zwiedzać targi Motor Show 2014.  Podczas imprezy można zobaczyć prawie wszystko, co w motoryzacji powoduje mocniejsze bicie serca. Wśród 200 tegorocznych wystawców pojawiło się sporo premier. Swoją wizytę na targach można rozpocząć od tych najbardziej ekskluzywnych, a więc Maserati, Porsche oraz Rolls-Royce.

Targi Motor Show - Poznań 27-30.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterSporym zaskoczeniem tegorocznych Targów jest stoisko Harley-Davidson. Do tej pory na wszystkich imprezach branżowych w Polsce marka reprezentowana była przez dystrybutorów. Tym razem, po raz pierwszy w historii, właśnie w Poznaniu na 250 mkw. firma zaprezentowała aż 20 motocykli. Największe wrażenie robią klasyczne modele z rodziny Dark Custom uosabiających najbardziej radykalnego i buntowniczego ducha. Zobaczymy również modele V-Rod napędzane silnikami chłodzonymi cieczą, skonstruowanymi we współpracy z firmą Porsche.

Koncern Volkswagena prezentuje 20 aut w różnych modelach i wariantach. W tym, premierę – Golf Sportsvan. Wśród aut prezentowanych przez SEAT znajdzuje się Leon ST. Ekspozycja Audi będzie składa się z 7 aut. Marka ten rok ogłosiła rokiem quattro, zatem zobaczymy modele właśnie z tym napędem. Skoda prezentuje pełen asortyment aut, który w ostatnim czasie został bardzo mocno odświeżony i odmłodzony. To właśnie ta marka odnotowała najwyższą sprzedaż aut w ubiegłym roku (lider polskiego rynku motoryzacyjnego od 5 lat). Gwiazdą marki Porsche jest Macan, a Volkswagen Samochody Użytkowe wystawia modele: Caddy Cross, Amarok Canyon.

Premiera pierwszej wersji modelu skutera Vespa Primavera miała miejsce w 1968 roku. Roku, który był świadkiem powstania nowej świadomości wśród młodego pokolenia, pokazującego się światu z wołaniem o wolność. Roku przełamania schematów społecznych, który na zawsze naznaczył kulturę zachodnią. Od Uniwersytetu California, aż do paryskich placów, nowa grupa społeczna – młodzież, żądała swojego miejsca w gwałtownie zmieniającym się społeczeństwie. Swoją kolekcję jednośladów prezentuje na targach także polski Romet.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz