Stare Miasto

Monitoring namierzył plakaciarzy

Po raz kolejny plakaciarze okleili miejskie słupy  Foto: TD

Po raz kolejny wandale nie uszanowali pracy poznaniaków i zanieczyścili przestrzeń miejską. Na słupach przy pl. Wolności znów pojawiły się plakaty. Straż miejska dysponuje nagraniem plakaciarzy. ZTM i MPK szacują straty. Złożone zostanie zawiadomienie o przestępstwie.

Plakaciarze zaczęli działać w sobotę, 1 sierpnia, ok. godziny 21.30. Umieścili plakaty na słupach znajdujących się m.in. przy placu Wolności – od Al. Marcinkowskiego do Okrąglaka. Zniszczyli w ten sposób pracę poznaniaków, którzy w połowie lipca własnoręcznie oczyścili słupy ze szpecących miasto plakatów.

Kampanię „Czyste słupy” przygotowali wspólnie: Urząd Miasta Poznania, miejskie jednostki i spółki. Zaproszone do niej zostały wszystkie osoby, którym zależy na tym, by Poznań znów stał się czystym miastem. W połowie lipca wyczyszczone zostały słupy przy pl. Wolności oraz przy ul. 27 Grudnia i Fredry. Część z nich zaczęto malować.

Tuż po akcji straż miejska ukarała mandatem wandala, który próbował oklejać oczyszczone słupy. Słupy ponownie zostały oczyszczone.

W miniony weekend 16 słupów znów zostało oklejonych. Obecnie trwa szacowanie strat. Sprawa zostanie zgłoszona policji – dysponujemy nagraniem z monitoringu, na którym dokładnie widać twarze plakatujących. Ustalenie ich nazwisk to kwestia czasu – informuje Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Przypominamy, że zgodnie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń, każdemu, kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.

 Odpowiedź miejskich plakaciarzy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz