K U L T U R A

Mój Teatr zaprasza na Dzień Kobiet

Klub Szyderców "Bis"  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Na ósmego marca przypada Dzień Kobiet. Tego dnia Mój Teatr zaprasza do swojej siedziby na dwa wydarzenia – komediowy spektakl muzyczny „Sam sobie zrób kanapkę” , oraz Recital Piosenki Aktorskiej „Cztery strony kobiety” połączony z lampką wina.

Poznańska grupa „Klub Szyderców Bis” wystąpi w komediowym spektaklu muzycznym, w którym usłyszymy zarówno autorskie piosenki „Szyderców”, jak i znane polskie przeboje traktujące z przymrużeniem oka o relacjach damsko-męskich.

„Sam sobie zrób kanapkę!” spektakl o którym głosi legenda, że w pewnej poznańskiej kamienicy, w połowie XIX wieku, właśnie to wezwanie wywołało coś, co dzisiaj określilibyśmy mianem emancypacji. Jest prawdopodobne, że tymi słowami pani Danuta z łazarza skierowała męża Henryka – ceglarza, wywołały całą lawinę walk o prawa kobiet. Plotka głosi, że Henryk podwinął jeno ogon pod siebie i pomaszerował do kuchni. Czy wyszło mu to na dobre…? Czy jej wyszło to na dobre…? To już zostawmy filozofom, fizjologom… i kabaretowi Klub Szyderców Bis, który tym razem na warsztat piosenkowy wziął kobietę, z całą jej złożonością inwentarza oraz mężczyznę, często o konstrukcji – nie bójmy się tego powiedzieć – prostszej od cepa. A jeśli jeszcze te dwa bieguny połączymy, na pewno zacznie iskrzyć. I to nie tylko ósmego marca. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.

Następnie po lampce wina odbędzie się Recital Piosenki Aktorskiej „Cztery strony kobiety”.

O godzinie 20:00 na scenie wystąpi Magdalena Pawelec i Michał Ruksza. Zabiorą nas w muzyczną podróż, której tematem przewodnim będzie próba odkrycia wszystkich oblicz kobiety. Kobieta motyl. Kobieta demon. Kobieta kot. Kobieta dama. Podczas recitalu usłyszymy znane i mniej znane piosenki z tekstami Tuwima, Osieckiej, Abramova-Newerly, Przybory, Piaf, Własta i Wolskiego. Całą paletę barw jej emocji, cztery strony jej kobiecej osobowości. Krótko mówiąc – kobiecość w piosence.

Dzień Kobiet w Moim Teatrze

Mój Teatr, ul. Grochowska 49 (pawilon handlowy, I piętro)
środa, 8 marca, godzina 18:00

Bilety w cenie:
Spektakl „Sam sobie zrób kanapkę!” 59,00zł.
Recital Piosenki Aktorskiej „Cztery strony kobiety” 99,00zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz