BizNews Jeżyce POZnań SieBuduje

Modena na Jeżycach – powstaje nowe osiedle

Modena  Foto: materiały prasowe

Na terenie dawnych zakładów odzieżowych Modena powstanie osiedle nawiązujące stylistyką do kamienicznej zabudowy Jeżyc. W pierwszym etapie deweloper Cordia postawi 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą i rozpocznie tworzenie zabytkowej alei platanów. Prace nad kolejnymi odsłonami projektu trwają, ale deweloper potwierdził już, że dwa budynki przy ul. Jackowskiego i Kraszewskiego zostaną zachowane.

Teren od ponad dwóch dekad pozostawał niezagospodarowany, wróci do miasta razem z aleją 100-letnich platanów, a także historyczną pompą do wody. W ramach kolejnych etapów zostanie odrestaurowany zabytkowy neon z lat 80-tych.

Na terenie dawnych zakładów odzieżowych „Modena” deweloper postawi osiedle, które nazwą będzie nawiązywać do historii tego miejsca. Wpłyną na to m.in. elewacje w klimacie okolicznej ceglanej zabudowy, a także zaokrąglenie ścian i balkonów przy skrzyżowaniu ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka.

W pierwszym etapie Cordia wybuduje 9 lokali usługowych i 263 mieszkania, z których większość to lokale 1- i 2-pokojowe. Największe, dwukondygnacyjne apartamenty z tarasami do nawet 142 mkw. Deweloper zapowiada także strefę relaksu z ławkami i hamakami, a także wewnętrzne zielone patio, a także rozwiązania ekologiczne, w tym panele fotowoltaiczne, zielone dachy, zbiornik retencyjny połączony z systemem automatycznego nawadniania.

W sumie osiedle Modena powstanie w czterech etapach, z których ostatni powinien zakończyć się do ok. 2028 r. Prace nad pierwszym etapem już trwają.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Wudarski, Vision Consulting Group, Tomasz Dworek, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz