BizNews

Mobica inwestuje w Poznaniu – zatrudni 100 programistów

Mobica  Foto: fb / Mobica

Informatyczna spółka Mobica, specjalizująca się w usługach programistycznych dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących, otwiera w Poznaniu centrum rozwoju oprogramowania. Chce tutaj zatrudnić 100 programistów.

Bardzo się cieszę, że kolejny inwestor, tym razem zagraniczny, postanowił zaufać Miastu Poznań – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta miasta – Mobica to firma z dużym doświadczeniem, która współpracuje z poważnymi podmiotami, takimi jak Apple czy Intel.

Poznańskie centrum będzie się specjalizować w zastosowaniach technologii C/C++, iOS i Android, systemów wbudowanych oraz automatyzacji testów w innowacyjnych projektach dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej, producentów urządzeń mobilnych i twórców technologii finansowych.

Mobica, która główną siedzibę ma w Wielkiej Brytanii. W Polsce oprócz centrum w Poznaniu spółka działa też już w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Lublinie, Rzeszowie.

Poznań to dla nas naturalny wybór, jeśli chodzi o rozszerzenie działalności firmy głównie ze względu na obecność świetnie wykształconych inżynierów oprogramowania i bardzo dobrze rokujących studentów oraz absolwentów kierunków programistycznych – komplementował  Eric Ljungberg, dyrektor generalny firmy – jestem niezmiernie zadowolony, że możemy przy tym projekcie współpracować z tak prężnie rozwijającym się miastem i liczę na to, iż nawiążemy długotrwałą i owocną współpracę.

Mobica specjalizuje się w usługach programistycznych dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących. Świadczy usługi doradztwa biznesowego, z zakresu produkcji nowatorskiego oprogramowania. Oferuje także związane z nimi usługi takie jak projektowanie UX/UI oraz zapewnianie jakości oprogramowania (QA) na każdym etapie jego cyklu życia. Na całym świecie posiada 11 centrów zajmujących się badaniami i rozwojem. Spółka dostarcza rozwiązania dla między innymi dla branży motoryzacyjnej, urządzeń mobilnych, półprzewodników, technologii finansowych, TV i Broadcasting czy IoT Internet Rzeczy.

Użyte w artykule zdjęcia: fb / Mobica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz