Sport

Mniejsza kara dla Kolejorza!

Stadion Miejski Lokomotywa Kolejorza  Foto: T.Dworek

Udało się zmniejszyć karę nałożoną przez wojewodę wielkopolskiego na Lecha Poznań z pięciu do dwóch meczów bez publiczności w ramach Ekstraklasy oraz z trzech do jednego w ramach tegorocznej edycji Ligii Europy.

Kibicie będą mogli wiec obejrzeć z trybun przy Bułgarskiej mecze Lecha Poznań z Wisłą Kraków (19 sierpnia), Piastem Gliwice (1 września) i Miedzią Legnica (29 września). W ramach Ligii Europy kara została już odbyta.

Klub razem ze służbami, w tym Policją i Strażą Miejską oraz Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań wypracował szereg nowych rozwiązań, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

W zakresie infrastruktury stadionowej zostanie podwyższone ogrodzenie trybuny II i IV od zewnętrznej strony stadionu. Celem jest uniemożliwienie przerzucania przedmiotów czy wyrobów pirotechnicznych na teren stadionu. Ponadto ogrodzenie trybuny II zostanie poddane modernizacji (eliminacja dziur i nieszczelności) oraz wzmocnione i podwyższone. Trybuny II i IV otrzymają również specjalne siatki uniemożliwiające rzucanie przedmiotów w kierunku murawy stadionu.

Kolejnym wskazaniem prac zespołu jest rozbudowa parkingu dla kibiców gości o dodatkową przestrzeń, która umożliwi przyjmowanie grup kibiców gości bez zamykania ruchu dla ul. Wałbrzyskiej.

Zmienią się również zasady przemieszczania osób po stadionie i na trybunach przed meczem. Uniemożliwione zostanie wnoszenie bez kontroli wyrobów pirotechnicznych, elementów opraw czy odzieży służącej do maskowania wizerunków osób. Działania grup kibicowskich mają odbywać się przy udziale ochrony stadionu.

KKS Lech Poznań S.A. zobowiązał się również uregulować współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, szczególnie w kwestiach przemieszczania się po obiekcie oraz opraw meczowych.

Użyte w artykule zdjęcia: T.Dworek, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz