POZnań

Mistrzynie świata z Politechniki!

Medale  Foto: http://polishaerobaticteam.wordpress.com/

Studentki Politechniki Poznańskiej – Katarzyna Żmudzińska oraz Magdalena Stróżyk znalazły się w składzie polskiej drużyny, która wywalczyła tytuł Mistrza Świata w klasyfikacji zespołowej podczas zakończonych w Finlandii Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej.

Medale Foto: http://polishaerobaticteam.wordpress.com/Należy podkreślić, że zarówno Magda jak i Katarzyna w zeszłym roku zdobyły w klasyfikacji zespołowej brązowy medal mistrzostw.

Ceremonia wręczenia medali i zamknięcia tegorocznych Mistrzostw Świata, w których startowało prawie 60 pilotów z 14 państw (z czego zaledwie trzy kobiety) odbyła się w miniona sobotę.

Zakończone właśnie mistrzostwa należały do jednych z trudniejszych w historii akrobacji lotniczej. Niesprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że pierwsza konkurencja została rozegrana dopiero piątego dnia mistrzostw, natomiast kolejne były regularnie przerywane. Do stresu związanego ze startem dochodziła ciągła presja związana z oczekiwaniem. Piloci startowali od godziny 6:00 rano do zachodu słońca – czyli ok. godz. 23:00. Wykonując wysoko oceniane przez sędziów loty oraz pokonując stres dowiodły, że w pełni zasługują na tytuł Mistrzów Świata.

Polska ekipa na Mistrzostwa Swiata w Finlandii Foto: Aeroklub Poznański

Polska ekipa na Mistrzostwa Świata w Finlandii, foto: Aeroklub Poznański

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz