Sport

Mistrzostwa Miasta Poznania – VII Memoriał Bogdana Brody

Mistrzostwa Miasta Poznania - VII Memoriał Bogdana Brody  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

132 zawodników reprezentujących 10 klubów spotkało się podczas Mistrzostw Miasta Poznania VII Memoriału Bogdana Brody na matach Klubu Sportowego Sobieski.

Bogdan Broda urodził się 10 lipca 1939 roku. W młodości trenował zapasy w stylu klasycznym. Był zawodnikiem Cybiny i Energetyka Poznań. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski w roku 1960, 1962 i 1963 w wadze ciężkiej. Był jednym z założycieli i wiceprezesem Klubu Sportowego Sobieski w latach 1990 – 1997. Poznaniacy na pewno pamiętają go z jego zawodu, czyli cukiernictwa.

Memoriał rozpoczął się od minuty ciszy, dla uczczenia pamięci zmarłego w 2012 roku patrona zawodów.

Dzisiaj chcemy przypomnieć tymi zawodami postać Bogdana Brody. Oczywiście był to wielki człowiek, nie tylko, ze względu na swoją posturę, ale przede wszystkim był człowiekiem wielkiego serca. I gdyby żył, to te zawody na pewno by się odbyły, a po nich wszyscy bylibyśmy zaproszenia na Lody od Brody. Miejmy w pamięci Pana Bogdana, nie tylko corocznymi zawodami. Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby troszkę w innej formie uczcić jego pamięć na co dzień. Poprzez przygotowanie i zawieszenie pamiątkowej tablicy. Miejmy nadzieję, że za rok dokonamy odsłonienia takiej właśnie tablicy ku pamięci Bogdana Brody – mówił podczas otwarcia Michał Tokłowicz, Prezes Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W trakcie zawodów odbyła się licytacja dla Adama, siedemnastolatka, który doznał kontuzji kręgosłupa na treningu zapaśniczym w Olsztynie. Ponieważ zapaśnicy, to jedna wielka rodzina, poznański klub także włączył się w pomoc młodemu zapaśnikowi. Dzięki hojności uczestników zawodów udało się zebrać 5350 zł.

W klasyfikacji drużynowej

I Miejsce – KS Sobieski Poznań
II Miejsce – SKS Unia Swarzędz
III Miejsce – Zapasy Kiekrz

sędzią głównym był Arkadiusz Kula

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz