Po rocznej przerwie największe w Polsce Misterium Męki Pańskiej wróciło na poznańską Cytadelę.
Wracamy w to miejsce, które jest najpiękniejszym miejscem w Polsce – wyjaśniają organizatorzy – Dzwon Pokoju, naturalne ukształtowanie terenu wraz ze wznmiesieniami, ogromna łąka z ubitą ziemią i okalającymi ją drzewami tworzy w centrum Poznania swoistą enklawę, która swą pełnię osiąga podczas przedstawiania Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową.
W wydarzeniu brało udział ponad 300 aktorów i tyle samo statystów. Zmagali się nie tylko z ewentualną tremą, ale także z przenikliwym zimnem.










![Stacje napraw rowerów [ZDM] Foto: ZDM Stacje napraw rowerów [ZDM] Foto: ZDM](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2025/12/8cZdlL-313x168.jpg)














































![Stacje napraw rowerów [ZDM] Foto: ZDM Stacje napraw rowerów [ZDM] Foto: ZDM](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2025/12/8cZdlL-300x200.jpg)

Dodaj komentarz